Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Uczniowie zmuszani do wnoszenia opłat na kult hinduskich bóstw

Na początku września ekstremiści hinduistyczni wdarli się do biur Ambassadors Service Society w wiosce Kharagpur w Bengalu Zachodnim, prowadzącej sierociniec i szkołę podstawową oraz realizującą różne programy pomocy społecznej.

Napastnicy zmusili dyrektora misji, Dr. Subimala Duttę do jej zamknięcia. Dr Dutta już wcześniej otrzymywał pogróżki, gdyż sprzeciwiał się zbieraniu pieniędzy na kult hinduskich bóstw w szkołach państwowych i wspieranych przez państwo.

23 września na posiedzeniu u naczelnika wsi, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnej partii politycznej i Ambassadors Service Society, ustalono, że w ograniczonym zakresie misja będzie mogła nadal realizować swoje programy pomocy społecznej. Jednakże pięcioro wychowanków prowadzonego przez misję sierocińca, uczęszczających do państwowego liceum, musiało wnieść opłatę na kult hinduskich bóstw.

Zawarta ugoda narzuca misji obowiązek zatrudnienia sześciu hindusów, a członkowie zarządu prowadzonej przez misję szkoły podstawowej muszą mieć nominację lokalnej partii politycznej. Ponadto, szkoła podstawowa misji, w której uczy się około 300 chrześcijańskich i muzułmańskich dzieci, może działać tylko wtedy, gdy w szkole publicznej nie ma w tym czasie zajęć. Dutta powiedział, że musiał się zgodzić na te warunki, by zapewnić dach nad głową 72 dzieciom z sierocińca. (GPCH)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW