Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: dziesiątki hinduskich fundamentalistów zaatakowało wspólnotę chrześcijańską

Dziesiątki hinduistycznych fundamentalistów zaatakowało wspólnotę zielonoświątkową w Karnataka, gdy ta przygotowywała się do nocnego czuwania modlitewnego.

Osiem osób, w tym pastor, zostało rannych i wymagało hospitalizacji. Dzięki pomocy Wszechindyjskiej Rady Chrześcijan (GCIC), na miejsce przyjechała policja i szybko aresztowała 16 napastników.

Incydent ten miał miejsce w miejscowości Moodubelle niedaleko Udupi. Trzydziestu działaczy hinduskiego ruchu nacjonalistycznego Rashtriya Sawayamsevak Sangh (RSS) i Bajrang Dal dokonało napadu na dom wielebnego Roberta Lobo, pastora World of Victory Ministries, gdzie odbywało się nocne czuwanie. Fundamentaliści oskarżyli uczestników spotkania modlitewnego o prowadzenie przymusowych nawróceń i pobili wszystkich obecnych w tym budynku. Pastor, Ramesh Poojari, doznał poważnych obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala w Manipal Udupi. Kolejnych siedem osób, pięciu mężczyzn - Ramesh, Prem, Suraj, Shantharam i Janardhan - i dwie kobiety - Sujatha i Shakisala - zostali przyjęci do stanowego szpitala Ajarakadu.

GCIC skontaktowała się z policją w Shirva która zapewniła, że chrześcijanie doczekają się sprawiedliwości. "Te ataki - jak mówi Sajan George, przewodniczący GCIC przedstawicielowi AsiaNews - jest szóstym antychrześcijańskim atakiem w Karnataka od początku 2013 roku i nie wróży dobrze dla wolności wyznania w Indiach. Wrogość i nietolerancja religijna nadal wzrastają i są przyczyną poważnego zagrożenie dla bezbronnej mniejszości chrześcijańskiej. Chrześcijanie zgromadzili się na nocnym czuwaniu, co jest całkowicie legalne. Wolność wyznania jest konstytucyjnym prawem, ale ekstremiści hinduscy są politycznie chronieni przez Bharatiya Janata Party w Karnataka (BJP, ultra-nacjonalistyczna hinduska partia) i są zachęcani do prześladowania społeczności chrześcijańskiej, zwłaszcza zielonoświątkowców".

AsiaNews (tł. W. Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW