Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Chrześcijanie domagają się od hinduskich radykałów przeprosin bł. Matki Teresy z Kalkuty

Oskarżenia przeciwko błogosławionej Matce Teresie są fałszywe. Zakonnica służyła biednym z miłością, którą miała wobec osób marginalizowanych i chorych. W nich rozpoznawała twarz cierpiącego Chrystusa

„Przywódcy radykalnych grup hinduskich powinni przeprosić Matkę Teresę z Kalkuty, której praca była cennym wkładem dla wszystkich obywateli Indii” - tego domagają się chrześcijanie z Andhra, stan Pradesh, którzy w ostatnim czasie wyszli na ulice miasta Vijayawada. Chrześcijanie maszerowali w obronie błogosławionej zakonnicy po tym, jak Mohan Bhagwat, przywódca hinduskich ekstremistów z organizacji Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS), pogardził pracą Matki Teresy i oskarżył wyniesioną na ołtarze zakonnicę o: „nawracanie przez służbę ubogim”. Pokojową demonstrację zorganizowała organizacja Andhra Pradesh Federation of Churches, w której wzięło udział tysiące chrześcijan z różnych wspólnot, kapłanów, zakonnic, aktywistów i przedstawicieli różnych organizacji chrześcijańskich. Wszyscy uczestnicy marszu mieli na sobie białe sari i nieśli transparenty, które odnosiły się do wolności wyznania i „prawa do wiary”.

Katolicki ksiądz M. Chinappa podkreślił, że: „Oskarżenia przeciwko błogosławionej Matce Teresie są fałszywe. Zakonnica służyła biednym z miłością, którą miała wobec osób marginalizowanych i chorych. W nich rozpoznawała twarz cierpiącego Chrystusa”.

Kolejna demonstracja miała miejsce na obszarze stanu Goa. Miejscowa społeczność chrześcijan zorganizowała nabożeństwo modlitewne w mieście Panaji. Podczas modlitwy zapłonęło tysiące świec, aby zaprotestować przeciwko wypowiedzi Mohan’a Bhagwat’a, wezwać ludzi do życia w religijnej harmonii i sprzeciwić się tym, którzy dopuszczają się aktów nienawiści na tle religijnym.

Fides

Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW