Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Aresztowania za morderstwo katechety

Aresztowano trzy osoby podejrzane o morderstwo katolickiego katechety i działacza na rzecz praw człowieka w Kandhamal.

Arcybiskup John Barwa z Cuttack-Bhubaneswar, powiedział Pomocy Kościołowi w Potrzebie, że aresztowania dokonano w związku z tragiczną śmiercią Rabindra Parichha, którego ciało znaleziono w Parichha Bhanjanagar w dystrykcie Kandhamal, w niedzielę, 18 grudnia 2011 r.

Rabindra Parichha, lat 47, był trzecim katechetą zamordowanym w ubiegłym roku w Kandhamal, w stanie Orissa. Stan ten był sceną pogromu chrześcijan w sierpniu 2008 r. gdzie sto osób zginęło, 54.000 wiernych straciło dach nad głową, a 4.640 domów zostało podpalonych przez hinduistycznych ekstremistów.

Arcybiskup Barwa powiedział: "Policja aresztowała trzy osoby w związku z tą sprawą. Są to radykałowie hinduistyczni".

Arcybiskup, który uczył Parichha, gdy ten studiował teologię, zaapelował, aby złożyć hołd zamordowanym katechetom. Odnosząc się do pracy Rabindra Parichha, arcybiskup powiedział PKWP: "Pariccha był dzielnym pracownikiem socjalnym w terenie, działał na rzecz praw dalitów, grupy ludzi najbardziej upośledzonych społecznie w kraju".

Rabindra Parichha pracował w Centrum Pomocy Prawnej Orissa. Według agencji Fides, lokalne źródła donoszą, że katecheta opuścił dom rodzinny po otrzymaniu telefonu od sąsiada. Po bezskutecznych poszukiwaniach, rodzina Parichha, zaalarmowała policję, która znalazła jego ciało następnego dnia rano, na terenie szkoły Kabi Samrat Upendra Bhanja. Parichha miał poderżnięte gardło, znaleziono też rany kłute na ręce i brzuchu. (PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW