Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Gość na Polach - ks. prof. Krzysztof Kościelniak

„Źródła prześladowań chrześcijan w Indiach” - taki tytuł nosi wykład, który w najbliższą środę, 13 grudnia, wygłosi ks. prof. Krzysztof Kościelniak. Spotkanie odbędzie się w siedzibie krakowskiego biura PKWP w ramach cyklu „Gość na Polach”.

Ks. prof. Krzysztof Kościelniak to wybitny orientalista, arabista i historyk. Obszar jego zainteresowań badawczych to m.in. historia Orientu, problemy współczesnego islamu oraz konflikty religijne w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Ks. prof. Kościelniak jest cenionym wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, gdzie prowadzi m.in. kursy: Religie współczesnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Wstęp do islamu, Historia świata muzułmańskiego, Islam a chrześcijaństwo, Konflikty religijne w Azji.

W swoim dorobku naukowym posiada kilkaset publikacji. Jest autorem kilkunastu książek, w tym m.in.: „Czas i historia w islamie. Kalendarz i podstawy chronologii muzułmańskiej”, „Sunna, hadisy i tradycjoniści. Wstęp do tradycji muzułmańskiej”, „Tematyczna konkordancja do Koranu”, „Grecy i Arabowie. Historia Kościoła melkickiego (katolickiego) na ziemiach zdobytych przez muzułmanów (634-1516)”.

Temat grudniowego spotkania jest ściśle związany z tragicznymi wydarzeniami w stanie Orisa w Indiach - w tym roku mija bowiem dziesiąta rocznica masakry chrześcijan w tamtym rejonie.

„Gość na Polach” to owoc współpracy Papieskiego Stowarzyszenia PKWP z krakowską redakcją "Gościa Niedzielnego”. Celem cyklicznych spotkań jest przybliżenie sytuacji z krajów objętych konfliktami zbrojnym oraz tych, gdzie chrześcijanie są zagrożeni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pola Dialogu znajdujące się w Krakowie przy ul. Stradomskiej 6 można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty od godziny 10:00 do godziny 14:00.

Gość na Polach

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW