Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Kara śmierci dla mordercy chrześcijan

Na karę śmierci został skazany sprawca mordu chrześcijan, jaki w Egipcie miał miejsce w Boże Narodzenie, 7 stycznia 2010 r.

Pod kościół w Nag Hamadi, gdzie odbywała się Pasterka, podjechał wówczas samochód z trzema mężczyznami, którzy do wiernych otworzyli ogień z broni automatycznej. Zginęło siedem osób, w tym muzułmanin pracujący w parafii jako ochroniarz. Kilka godzin wcześniej ci sami muzułmanie zamordowali dwóch chrześcijan w centrum handlowym. Dziś na karę śmierci skazany został pierwszy ze sprawców, Hamman El Kammouni. Wyrok w sprawie dwóch pozostałych oczekiwany jest 20 lutego.

Wyrok ten napawa nadzieją koptyjskich chrześcijan w Egipcie. Jednak po masakrze w Aleksandrii sytuacja w kraju wciąż nie jest spokojna. Nieznani sprawcy zdetonowali minę magnetyczną umieszczoną pod służbowym samochodem jednego z biskupów. Na szczęście wybuch nastąpił, gdy pojazd był w garażu. Uszkodzone zostały jednak budynki koptyjskiego klasztoru w Deir-as-Suriani. Policja twierdzi, że ładunek wybuchowy podłożono, kiedy biskup był w podróży służbowej w Kairze.

Pozytywna wiadomość napłynęła natomiast z leżącego nad Nilem miasta Beni Suef, gdzie władze zgodziły się na zakończenie prac przy wznoszonym tam kościele. Wcześniej zostały one wstrzymane, ponieważ uznano, że został zmieniony projekt świątyni. Pojawiły się nawet głosy, że wznoszony budynek ma być zrównany z ziemią. Biskup al-Fashan, Abdel Qudduls z radością przyjął decyzję władz. Wyraził nadzieję, że „przyczyni się ona do przywrócenia między muzułmanami i chrześcijanami klimatu pokoju oraz wzajemnej tolerancji". (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW