Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Czarny tydzień przed świętami

Przed świętami Bożego Narodzenia nasilają sie ataki na chrześcijanIndie, Nigeria, Pakistan - to tylko niektóre z miejsc, w których w ostatnich dniach doszło do ataków przemocy względem chrześcijan.

W nocy z 14 na 15 grudnia w Indiach, w miejscowości Satna w środkowoindyjskim stanie Madhya Pradesh zatrzymano grupę 30 seminarzystów oraz dwóch księży z Kolegium Teologicznego św. Efrema podczas śpiewania kolęd. Warto podkreślić, że ten świąteczny zwyczaj jest praktykowany w tamtym rejonie od 30 lat. Zatrzymano także ośmiu księży, którzy przyszli do aresztu, by zapytać o przetrzymywanych seminarzystów i kapłanów.

Gdy aresztowano kleryków i ich opiekunów, policja nie reagowała, a jedynie biernie przypatrywała się scenie zatrzymania.

– Incydent w Satnie, zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem, jest haniebny i godzien potępienia. Co gorsza, lincze, mafijne porachunki oraz brutalne zabójstwa niewinnych ofiar, których sprawcy przez wiele miesięcy pozostają na wolności, są ogromną plamą na demokracji naszego państwa - czytamy w komunikacie Konferencji Biskupów Katolickich w Indiach.

W Pakistanie dokonano samobójczego zamachu na kościół metodystów. Miało to miejsce 17 grudnia w miejscowości Kweta. Zginęło dziewięć osób, a rannych zostało 57. Atak przeprowadzono w chwili, gdy w kościele znajdowały się dzieci - przygotowywały swoje występy na czas Bożego Narodzenia.

Przed świętami Bożego Narodzenia nasilają sie ataki na chrześcijanZ kolei w Nigerii ofiarami zamachowców-samobójców z terrorystycznej organizacji Boko Haram zostali trzej katechiści z diecezji Maiduguri. Sprawczyniami zamachu były dwie kobiety w wieku 19 i 29 lat. Ofiary miały 56, 36 i 27 lat. Kilkadziesiąt innych osób zostało rannych. Atak miał miejsce 11 grudnia.

– Społeczność Pulka z radością przygotowywała się do pasterskiej wizyty biskupa, ale teraz pogrążona jest w smutku. Wspólnota jest przerażona, ale wierni zgodnie mówią, że śmierć katechistów nie pójdzie na marne - powiedział ks. Obasaogie z Nigerii.

Wielu wiernych z kościołów w diecezji Maiduguri modli się i uczestniczy w Mszach Świętych w intencji zamordowanych. Społeczność katolicka w Pulka składa się z niespełna 10 tys. wiernych. Wielu z nich uczestniczy w nabożeństwach pod czujnym okiem terrorystów z Boko Haram.

Módlmy się, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były czasem pokoju i pojednania, zwłaszcza tam, gdzie bezpieczeństwo naszych braci i sióstr jest zagrożone.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW