Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

COVID-19: Kardynał Ouedraogo ofiaruje swoją chorobę w intencji pokoju w Burkina Faso.

5 kwietnia br. Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) otrzymała list od kardynała Philippe Ouedraogo, arcybiskupa metropolity Ouagadougou, u którego zdiagnozowano Covid-19. Pisze w nim, że modli się za wszystkich chorych oraz „o pojednanie, sprawiedliwość i pokój w Burkina Faso”.

COVID-19: Kardynał Ouedraogo oferuje swoją chorobę w intencji pokoju w Burkina Faso.Obóz dla uchodźców wewnętrznych w Kaya - regionie, w którym przebywa 50% z prawie 1 miliona uchodźców wewnętrznych w Burkina Faso.

„Ukochani bracia i siostry, w poniedziałek 30 marca 2020 r. rano otrzymałem pozytywny wynik mojego testu, przeprowadzonego 48 godzin wcześniej. W ten sposób dołączyłem do niezliczonych tłumów pacjentów na całym świecie, odizolowanych na czas leczenia. To nie zdarza się tylko innym!” - pisze dotknięty koronawirusem kardynał Ouedraogo.

W liście do swoich „chrześcijańskich i niechrześcijańskich przyjaciół” zapewnia, że ma „dobrą opiekę” dzięki swoim najbliższym współpracownikom, personelowi pielęgniarskiemu i wszystkim tym, którzy go wspierają, czy to „przez telefon”, czy „przez modlitwę za niego”.

Kardynał apeluje: „Jako pasterz chciałbym również z głębi serca wezwać do głębokiego rozlewu solidarności na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym na rzecz chorych na COVID-19. Aby uratować wiele ludzkich istnień, które zostały dotknięte tą chorobą, istnieje pilna potrzeba zapewnienia odpowiednich środków! Mądrość afrykańska uczy nas, że <jeden palec nie zbiera mąki>. Zjednoczmy się zatem, aby wypędzić tę straszliwą chorobę z jej fatalnymi skutkami z naszej ojczyzny i ze świata”.

Kraj dotknięty został niespotykaną dotąd falą terroryzmu, dlatego kardynał Ouedraogo „chętnie ofiarowuje ten czas próby” i swoją „codzienną modlitwę: za każdą osobę dotkniętą wirusem; za zakończenie zabijania niewinnych ludzi przez siły zła; za pojednanie, sprawiedliwość i pokój w Burkina Faso”.

Od prawie pięciu lat chrześcijanie, zwłaszcza na północy kraju, są doświadczani przez wyjątkowo gwałtowną falę terroryzmu. Aby ocenić trudną sytuację tamtejszych chrześcijan delegacja PKWP udała się tam w lutym br., kolejny raz podkreślając solidarność Kościoła powszechnego.

Według źródeł PKWP liczba uchodźców wewnętrznych w Burkina Faso sięga obecnie prawie miliona, a od 2019 roku zabito już ponad tysiąc osób - chrześcijan i muzułmanów.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW