Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Chiny: Dwóch kapłanów z Kościoła podziemnego aresztowanych i pobitych w Hebei

12 kwietnia br. ksiądz Chen i ks. Zhang zostali poddani torturom mającym na celu zmuszenie ich do przyłączenia się do Stowarzyszenia Chińskich Katolików.

Znamy przynajmniej dwadzieścia przypadków aresztowań katolickich księży z Hebei, którzy zostali aresztowani i torturowani za wiarę i swoją przynależność do Kościoła katolickiego. Od stycznia dwóch kapłanów katolickich (z Kościoła podziemnego w łączności z Rzymem) z diecezji Xuanhua (Hebei), niedaleko Pekinu, zostało zatrzymanych i brutalnie pobitych. W diecezjach Xuanhua i Xiwanzi ponad 20 kapłanów z podziemia było torturowanych i poddanych presji przystąpienia do Chińskiego Stowarzyszenia Patriotów, jak podają źródła AsiaNews.

9 kwietnia ks. Chen Hailong z Xuanhua został zatrzymany przez urzędników w Yanqing i zwolniony 12 kwietnia. Ks. Zhang Guangjun, także z diecezji Xuanhua został zatrzymany w lutym i przez cały okres swego pobytu w areszcie bity i torturowany. Dopiero 29 marca dopuszczono członków rodziny do więźnia i pozwolono na dostarczenie niezbędnych lekarstw. Świadkowie mówią o licznych obrażeniach na ciele kapłana i śladach tortur. Ks. Zhang był torturowany i zmuszany do podpisania „lojalki". „Zapisanie się do Stowarzyszenia księży-patriotów nie jest możliwe. Dlatego nie spodziewam się wolności", powiedział.

Inni zatrzymani kapłani z diecezji Xuanhua oraz Xiwanzi, na których siłą (biciem i torturami) wywieraną presję, aby odeszli z Kościoła katolickiego to: Tian Yongfeng, Pei Youming, Hu Huibing, Liang Aijun, Wang Yongsheng, Yang Quanyi, Gao Jinbao, Zhang Guilin, Wang Jiansheng, Cui Tai, Zhang Li, Li Huisheng, Wang Zhong, Yu Zhongxun, Zhang Jianlin, Liu Jianzhong, Zhang Cunhui, Wang Jiancheng, Li De, Ren He. Wszyscy oni doznali tortur, pobić, znęcania się psychicznego i fizycznego, byli pozbawiani pokarmu, snu, przenoszeni z aresztu do aresztu, z celi więziennej do celi więziennej, kontrolowani, poddawani aresztowi domowemu, szykanowani, zastraszani i upokarzani. (AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW