Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Bruksela: Unijne MSZ w obronie pastora Nadarkhaniego

Catherine Ashton wezwała władze Iranu, aby uwolniły pastora Youcefa Nadarkhaniego.

Catherine Ashton, szefowa unijnej dyplomacji - wraz z ministrami spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej - wezwała do natychmiastowego i niezwłocznego uwolnienia pastora Nadarkhaniego.

Na początku października br. - o zaangażowanie się w obronę pastora - apelował do Jerzego Buzka oraz do Catherine Ashton europoseł Paweł Kowal. Youcef Naderkhani to prostestancki pastor, który został skazany w Iranie na karę śmierci za przyjęcie wiary chrześcijańskiej.

Paweł Kowal wielokrotnie zwracał się z apelem do instytucji Parlamentu Europejskiego, z prośbą o interwencje w tej sprawie. W liście z 2 października 2011 - skierowanym do Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Kowal podkreślał jak ważnym głosem w obronie pastora Nadarkhaniego jest głos instytucji europejskich. Zwracając się z podobnym apelem do Catherin Ashton, europoseł Paweł Kowal pisał, że w Iranie z powodu prześladowań cierpią chrześcijanie i przedstawiciele innych religii a przypadek pastora Nadarkhaniego nie jest odosobniony.

Kowal zapewnił, że sprawa obrony pastora Nadarkhaniego będzie przedmiotem dalszych jego działań jako posła do Parlamentu Europejskiego i wyraził nadzieje, że władze Iranu potraktują wezwanie szefowej unijnej dyplomacji jako poważny głos sprzeciwu państw Unii Europejskiej wobec stosowania podobnych praktyk w tym kraju.

List Kowala skierowany do Catherine Ashton został poparty przez 34 posłów Parlamentu Europejskiego z różnych frakcji politycznych. (PKWP)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW