Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Bruksela: Apel Pawła Kowala w sprawie pastora Nadarkhaniego

Paweł Kowal zwrócił się do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o osobiste zaangażowanie na rzecz ułaskawienia i zwolnienia z więzienia Jusufa Naderkhaniego, protestanckiego pastora, skazanego w Iranie na karę śmierci, za przyjęcie wiary chrześcijańskiej.

"Nadszedł czas, aby do światowej debaty włączyły się, z dobitnym głosem potępienia, instytucje europejskie! Czas na Parlament Europejski, który wyraża wolę obywateli krajów UE, gdzie znakomitą większością są chrześcijanie. Zjednoczona Europa nie może dopuścić do egzekucji niewinnego człowieka!" - pisze Paweł Kowal.

Eurodeputowany PJN zwraca uwagę, że w Iranie prześladowania cierpią chrześcijanie i przedstawiciele innych religii a przypadek pastora Naderkhaniego nie jest odosobniony. Jednocześnie chwali wysiłki dyplomacji krajów członkowskich w UE w celu obrony wolności religijnej na świecie.

"Zwrócę się do posłów do Parlamentu Europejskiego z prośbą o podpisanie listu do Wysokiej Przedstawiciel UE ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Catherine Ashton o zwiększenie zaangażowania w celu uwolnienia pastora Naderkhaniego i zaprzestania prześladowania chrześcijan na świecie - zapowiedział Paweł Kowal. (Biuro Poselskie Pawła Kowala)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW