Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Aukcja charytatywna na rzecz chrześcijan w Pakistanie

W Poznaniu w Galerii u Jezuitów (ul. Dominikańska 8) trwa wystawa „świadectwo”. Ekspozycji patronuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z artystami ze Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich „Vera Icon”.

87 prac wykonanych w różnych technikach: płótnie, desce, papierze bawełnianym czy na blasze można oglądać do 16 listopada. Dzieła to przede wszystkim sztuka abstrakcyjna, która w swojej głębi odnosi się do chrześcijańskich wartości czy ewangelicznych scen.

Zwieńczeniem wystawy będzie aukcja charytatywna wystawionych prac, zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc prawną dla chrześcijan w Pakistanie. „Rodziny chrześcijańskie w Pakistanie są ubogie, często nie stać ich, albo nawet nie wiedzą o tym, że należy im się ochrona prawna. Nie może dochodzić do takich sytuacji, jakie miały miejsce do tej pory, że ludzie dopuszczają się m. in. samosądów. W wielu przypadkach zanim na miejsce przyjedzie policja lub wojsko to imam podburzając lokalną społeczność namawia do samosądu. Przykładem jest chrześcijańskie małżeństwo oskarżone o zbezczeszczenie Koranu, za co przy udziale muzułmańskich duchownych zostało żywcem spalone w piecu do wypalania cegły. Chcemy takim wypadkom zapobiegać, będziemy pomagać tym ludziom prawnie na miejscu, aby nie musieli jak np. Asia Bibi wiele lat przebywać w więzieniu za niewinność” – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Aukcja charytatywna odbędzie się 17 listopada (sobota) o godzinie 15:00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu (Jana Lubrańskiego 1).

Wystawa Świadectwo

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW