Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Ameryka Łacińska: Morderstwa na kapłanach

Zaledwie 24 godziny po morderstwie na księdzu w Gwatemali, podobna zbrodnia miała miejsce w Meksyku. Do zabójstwa 65-letniego ks. Genero Díaza doszło 28 stycznia w miejscowości Atizapán w stanie Meksyk.

W godzinach porannych dwóch złodziei włamało się do kościoła parafialnego. Kapłan prawdopodobnie zastał ich, gdy z łupami opuszczali świątynię. Napastnicy zastrzelili go na miejscu i tam też odnaleziono jego ciało. Meksykańska policja rozpoczęła poszukiwania sprawców tej zbrodni.

W miejscu śmierci swego duszpasterza zgromadzili się parafianie. Świątynia Niepokalanego Poczęcia należała do archidiecezji Tlalnepantla, na której czele stoi przewodniczący meksykańskiego episkopatu abp Carlos Aguiar Retes.

Kościół w Meksyku wielokrotnie doświadczał przemocy i niesprawiedliwości. W roku ubiegłym w Ameryce Łacińskiej zamordowano 18 księży, dwóch seminarzystów i jedną siostrę zakonną. Najniebezpieczniejszymi krajami dla duchownych pozostają od lat Brazylia (6 zabitych), Kolumbia (5) oraz właśnie Meksyk. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW