Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Afganistan: szokujący apel w parlamencie: „śmierć nawróconym na chrześcijaństwo”

Poseł parlamentu w Afganistanie zasugerował podczas posiedzenia, że ci, którzy nawrócili się z islamu na chrześcijaństwo powinni zostać skazani na śmierć według prawa szariatu.

Parlamentarzysta uważa, że takie prawo powinno zostać wprowadzone w celu powstrzymania gwałtownego wzrostu chrześcijaństwa wśród obywateli Afganistanu, zarówno w granicach jak i poza granicami kraju.

Według portalu internetowego Fides szokujący apel muzułmańskiego posła Nazir'a Ahmad Hanafi pojawił się po donosie z prasy w Afganistanie, w którym stwierdzono wzrost chrześcijaństwa w kraju. Podczas sesji parlamentu Hadafi powiedział: „Obywatele Afganistanu nadal nawracają się na chrześcijaństwo w Indiach. To jest zniewaga islamskiego prawa i, według Koranu, ci ludzie powinni zostać skazani na śmierć". Poprzednio inny afgański parlamentarzysta powiedział, że w Indiach, gdzie przebywa tysiące uchodźców z Afganistanu, założono chrześcijańską społeczność pod nazwą: „Kościół Afgańczyków" (Church of Afgans), do której są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Kabulu.

Według Fides inny poseł Abdul Latif Pedram podczas zaistniałej dyskusji w parlamencie powiedział, że: „Nawrócenia na chrześcijaństwo są rezultatem obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w Afganistanie". Na zakończenie Abdul Rauf Ibrahimi, marszałek parlamentu Afganistanu, wezwał Komitet Narodowy, aby „potraktować tą sprawę poważnie". Ibrahimi potępił także wszystkie działania „chrześcijańskiego prozelityzmu". Islamscy przywódcy Afganistanu uważają wzrost chrześcijaństwa jako zagrożenie dla kraju i ostrzegają rząd przed jego wpływem. W ostatnim czasie „Islamska Rada Afganistanu (The Islamic Council of Afganistan)" z niepokojem zawiadomiła prezydenta Karzai o wzrastającej obecności w Afganistanie pracowników z zagranicy, którzy są chrześcijanami. Według lokalnych źródeł nawet niektórzy parlamentarzyści w sekrecie nawrócili się na chrześcijaństwo, pomimo wielu niebezpieczeństw.

Tłumaczenie: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW