Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

18 października – modlitewna kampania PKWP (ACN) „Milion dzieci modli się na różańcu”

Jak co roku 18 października papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do udziału w modlitewnej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Milion dzieci modli się na różańcu

18 października, a wiec dokładnie za miesiąc, dzieci na całym świecie będą modlić się na różańcu w intencji pokoju, tworząc w ten sposób jedyną w swoim rodzaju ogólnoświatową wspólnotę modlitewną. (18 października lub - jeśli wolicie odmówić różaniec z dziećmi z waszej szkoły, przedszkola czy podczas parafialnego różańca dla dzieci - w poniedziałek 19 października, ponieważ 18 października przypada w tym roku w niedzielę).

Celem tej modlitewnej inicjatywy jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. Impulsem, który zapoczątkował akcję „Milion dzieci modli się na różańcu” było zdarzenie z Caracas, stolicy Wenezueli, które miało miejsce w 2005 r. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka towarzyszących im wówczas kobiet doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wtedy obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii - o wiarę w moc modlitwy dzieci. Przez minione 15 lat dotarło do nas wiele świadectw nawróceń osób dorosłych, które towarzyszyły dzieciom w modlitwie.

Nasz założyciel, ojciec Werenfried van Straaten, głęboko czcił Matkę Bożą Fatimską, która prosiła dzieci: „Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”. Codzienna praca PKWP związana z projektami prowadzonymi w 149 krajach, pozwala nam zobaczyć na własne oczy, jak bardzo chrześcijanie i cały świat cierpią z powodu skutków terroryzmu i wojen. Tylko Bóg może przynieść pokój. Możemy odegrać w tym pewną rolę - poprzez naszą pracę, ale przede wszystkim poprzez nasze modlitwy. Dlatego właśnie zachęcamy do udziału w modlitewnej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Zapraszamy całe rodziny, katechetów, nauczycieli, księży, liderów duszpasterskich grup dziecięcych do wspólnego odmawiania różańca z dziećmi o pokój i jedność w świecie. Przygotowaliśmy dla Was materiały, z których możecie skorzystać: plakat, broszurkę z instrukcją jak odmawiać różaniec, list do dzieci napisany specjalnie na tegoroczną akcję, list przewodni do opiekunów czy kolorowanki. Można je pobrać ze strony poświęconej kampanii:

https://acninternational.org/millionkidspraying/pl/

Nasze materiały dostępne są w 27 językach, w tym np. w języku arabskim czy zachodnioafrykańskim Hausa, lecz także oczywiście w języku polskim. Każdego roku w akcji uczestniczą dzieci z około 80 krajów wszystkich kontynentów. Warto też zaznaczyć swój udział w akcji na specjalnej mapce, którą znajdziecie na stronie startowej. Zobaczymy jak jest nas wielu. Niech modlitwa o pokój obejmie cały świat!

Milion dzieci modli się na różańcu

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW