Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

18 października 2022 – „Milion dzieci modli się na Różańcu”

Tegoroczna kampania modlitewna akcentuje miłość Boga Ojca do całego świata.

Milion dzieci modli się na różańcu 2022

Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) już po raz siedemnasty zaprasza parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest błaganie o pokój i jedność na całym świecie, przy jednoczesnym zachęcaniu dzieci i młodzieży do zaufania Bogu w trudnych chwilach - podkreśla międzynarodowy prezydent PKWP (ACN), kardynał Mauro Piacenza.

Na plakacie tegorocznej kampanii modlitewnej pojawiają się dwie otwarte dłonie, obejmujące kulę ziemską i podtrzymujące ją wraz z dziećmi z każdego kontynentu. Dłonie te symbolizują ręce Boga Ojca, który stworzył świat z miłości i który pragnie zbawić wszystkie narody i przyprowadzić je bezpiecznie do siebie.

„Patrząc na wszystkie wojny i niegodziwości, prześladowania, choroby i lęki, które ciążą nad naszym światem, ludzie mogliby zapytać: Czy Bóg naprawdę ma nad wszystkim kontrolę?” - pyta refleksyjnie kard. Piacenza w tekście zapraszającym do udziału w inicjatywie.

„Owszem ma” - odpowiada hierarcha i kontynuuje: „Ale my również musimy sięgnąć po Jego wyciągnięte dłonie i przylgnąć do Niego. Bóg wyciągnął do nas rękę poprzez Maryję (…). Wierzymy, że jeśli będziemy wiernie odmawiać razem Różaniec, to Matka Boża poprowadzi nas wszystkich jako jedną wielką rodzinę w kochające ramiona naszego Ojca Niebieskiego”.

PKWP zaniepokojona wojnami, przemocą i głębokim ubóstwem, które nadal mają miejsce w takich krajach jak Ukraina, Nigeria, Myanmar, Pakistan, czy w takich regionach jak Bliski Wschód i Sahel w Afryce, pragnie w szczególny sposób powierzyć potężnym i kochającym dłoniom Boskiego Ojca i możnemu wstawiennictwu Matki Bożej wszystkie te miejsca, w których ludzie nie mogą żyć w pokoju.

W minionych latach udział różnych krajów w kampanii „Milion dzieci modli się na Różańcu” był jak najbardziej pozytywny. Także Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański w 2020 i 2021 roku zachęcał wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę modlitewną.

„Jedne z najbardziej pozytywnych odzewów, jakie mieliśmy, pochodziły właśnie z regionów, gdzie pokój jest najbardziej potrzebny. Szczególnie poruszająca jest świadomość, że w tym samym czasie razem z dziećmi zgromadzonymi na modlitwie w Fatimie w Portugalii albo w Kanadzie czy w USA, modliły się dzieci w Iraku, Syrii, na Białorusi czy w Birmie. Daje nam to nadzieję, że miłość płynąca z wiary może zatriumfować nad przemocą” - mówi ks. Martin M. Barta, międzynarodowy asystent kościelny PKWP (ACN).

Na stronie internetowej Stowarzyszenia można znaleźć bezpłatne materiały dla osób modlących się w parafiach, szkołach, grupach dziecięcych i rodzinach. Bezpłatny pakiet zawiera wyjaśnienie dotyczące odmawiania Różańca, krótkie medytacje Tajemnic Różańcowych dla dzieci oraz Akt ofiarowania się dzieci Matce Bożej. Pakiety wraz z obrazkami do kolorowania oraz komiksem przygotowanym specjalnie na tegoroczną kampanię są dostępne online (także w języku polskim). Można je pobrać ze strony: http://modlitwamilionadzieci.pl/

Inicjatywa modlitewna „Milion dzieci modli się na Różańcu” została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Od tego czasu kampania szybko się rozprzestrzeniła i stała się znana na całym świecie. W 2021 r. w różańcowej akcji modlitewnej uczestniczyło ponad 300 tys. dzieci z całego świata, w tym ponad 75 tys. z Polski.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW