Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

17 – latka porwana przez Boko Haram

Nigeryjski duchowny i rzecznik rodziny Sharibu zareagował na podejrzaną informację, jakoby Leah Sharibu, chrześcijańska uczennica uwięziona przez Boko Haram za odmowę przejścia na islam, urodziła chłopca, którego ojcem jest dowódca Boko Haram. Następnie przeszła na islam. Pastor Gideon Para-Mallam przekazał przedstawicielom PKWP, że muszą to być fałszywe wiadomości lub nastąpił gwałt i związane z nim przymusowe nawrócenie.

Boko Haram

Duchowny pytał: „…w jaki sposób 17-letnia dziewczynka, porwana w wieku 14 lat, może wyrazić zgodę na urodzenie dziecka dla porywaczy? Może to wynikać wyłącznie z przymusu. Nie uwierzyłbym, że Leah w tym wieku chciała zgodzić się na to, by zostać matką. Wcześniej chciała podjąć naukę na uniwersytecie. Nie możemy powiedzieć, że zgodziła się na to. Jest wciąż w niewoli”- powiedział pastor. W odniesieniu do rzekomych faktów dodał: „Wiemy, że Leah postanowiła pozostać przy swoich przekonaniach chrześcijańskiej wiary. Gdyby chciała zostać muzułmanką, aby odzyskać wolność, po prostu zaparłaby się Chrystusa i zostałaby uwolniona 21 marca 2018 r., ale odmówiła. To kolejne przymusowe nawrócenie. Musimy kontynuować naszą pracę i modlić się o uwolnienie Lei. Módlmy się także za jej rodzinę. Rodzice przeżywają trudny okres. Ten dramat codziennie przypomina mi, że mamy cenną duszę, której odmówiono prawa do wolności, podstawowego prawa osoby ludzkiej”.

Leah Sharibu została porwana wraz ze 109 innymi uczennicami 19 lutego 2018 r. Boko Haram zaatakowało szkołę z internatem w mieście Dapchi, w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii. Niektóre dziewczyny zmarły w niewoli. Miesiąc później w liczbie 101 zostały zwolnione z wyjątkiem Leah. Zeznawały, że Leah była jedyną chrześcijanką w tej grupie, a terroryści zmuszali ją do przejścia na islam, ale za każdym razem odmawiała.

Ks. Andrzej Paś
PKWP

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW