Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Ziemia Święta: Historyczny kościół otwarty po dwóch latach

Kościół, który dwa lata temu podpalono, został ponownie otwarty.

Jeden z najsłynniejszych katolickich kościołów w Ziemi Świętej został ponownie otwarty po dwóch latach, po tym jak doszło w nim do podpalenia, za którym stoją żydowscy ekstremiści.

Prezydent Izraela, pan Reuven Rivlin, uczestniczył w ceremonii otwarcia Kościoła pw. Rozmnożenia Chleba i Ryb. Pan prezydent oświadczył: „Chcę to teraz powiedzieć głośno i wyraźnie: nienawiść nie może zwyciężyć”.

Świątynia znajduje się nad brzegiem jeziora Galilejskiego w północnym Izraelu i symbolizuje tradycyjne miejsce, gdzie Jezus Chrystus dokonał cudu rozmnożenia chlebów i ryb. Ten kościół należy też do najbardziej popularnych miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

W 2015 roku nieznani sprawcy dokonali podpalenia świątyni. Obecnie ten akt profanacji przypisuje się żydowskim ekstremistom, którzy w ciągu ostatnich kilku lat dokonali wielu ataków na meczety, kościoły i grupy Żydów, którzy są pokojowo nastawieni do innowierców.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/02/13/historic-church-in-israel-reopens-two-years-after-arson-attack/Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW