Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Z wizytą u nowego patriarchy chaldejskiego Louisa Raphaëla I Sako

Kościół chaldejski otrzymał nowego patriarchę, którym został wybrany i zatwierdzony przez papieża Benedykta XVI biskup Luis Sako.

Obecny patriarcha gościł w Polsce w roku 2010 w czasie obchodów Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony był wówczas sytuacji chrześcijan w Iraku.

W trakcie uroczystości przyjęcia posługi, które odbyły się 6 marca br., nowy patriarcha podkreślił, iż Irak jest miejscem dla wszystkich, zarówno dla chrześcijan jak i muzułmanów. Ukazał również ogromną potrzebę dialogu pomiędzy wyznawcami Chrystusa i Islamu.

Na uroczystość intronizacji nowego patriarchy został zaproszony ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W rozmowie patriarcha Louis Raphaël I Sako podziękował papieskiemu stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wszystkim Polakom za modlitwę oraz wsparcie materialne, jakie zostało udzielone Kościołowi w Iraku z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Patriarcha wyraził również chęć ponownego przyjazdu do Polski, aby osobiście podziękować za modlitwę i wsparcie, które trwa do dnia dzisiejszego.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW