Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Umożliwiamy dzieciom słuchanie Boga

DR Kongo: Formacja i edukacja zapobiega angażowaniu się młodych w przemoc.

zdj. ACN
– Dawanie dzieciom możliwości słuchania Boga jest jednym z najlepszych prezentów, jakie możemy im dać – mówi ks. Xene Sanchez, partner projektów Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) w Demokratycznej Republice Kongo, dyrektor Verbum Bible, wydawcy książek religijnych z siedzibą w stolicy kraju.

Dzięki hojności naszych dobroczyńców wspieramy diecezję Kinszasa, dostarczając 10 tys. egzemplarzy „Biblii dla dzieci” oraz 10 tys. egzemplarzy książeczki „Dzieci odmawiają różaniec”. – Zachęcamy nasze dzieci do pobożności, ucząc je modlitwy różańcowej – wyjaśnia ks. Sanchez, podkreślając że miejscowa ludność ma gorące nabożeństwo do Matki Bożej. Kardynał Fridolin Ambongo Besungu z Kinszasy zdecydowanie popiera ten projekt i wierzy, że jego realizacja „pozwoli dzieciom z DRK otrzymać solidną podstawę dla ich życia duchowego”.

Demokratyczna Republika Kongo jest jednym z najbardziej żywotnych Kościołów w Afryce. W 1500 parafiach posługuje ponad 4600 kapłanów, a ich pracę duszpasterską i społeczną wspiera 11 tys. zakonników. Jednak oprócz duchowieństwa niezwykle ważną rolę w życiu lokalnego Kościoła pełni laikat. Wielu katechistów i osób świeckich daje świadectwo swojej wiary na polu politycznym, gospodarczym i kulturalnym. Działalność świeckich w DRK jest istotną cechą jednego z najbardziej żywych Kościołów w Afryce.

Kluczem do zbudowania prężnie działającego Kościoła jest formacja, która w DRK rozpoczyna się w młodym wieku. Kościół odgrywa ważną rolę w zapewnianiu edukacji i zapobieganiu angażowania się młodych ludzi w przemoc gangów i bojówek wciąż walczących na obszarach objętych konfliktem. Przypomnijmy, że papież Franciszek pielgrzymujący do DRK w styczniu br., nie mógł odwiedzić prowincji Północne Kiwu właśnie ze względu na trwające tam walki. (zobacz: https://pkwp.org/newsy/dr_kongo_papiez_chce_zachecic_wszystkich_do_pojednania)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW