Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Świat pragnie pokoju

Ponad milion dzieci z całego świata zjednoczonych w modlitwie!

Zdj. ACN International / Modlitwa różańcowa dzieci ze szkoły w Boma, Demokratyczna Republika Kongo, 18.10.2023

18 października 2023 r., pierwszy raz w historii kampanii modlitewnej (zapoczątkowanej w 2005 r.), w akcji PKWP „Milion dzieci modli się na różańcu” uczestniczyło ponad milion dzieci ze 124 krajów!

Na stronie internetowej www.modlitwamilionadzieci.pl zarejestrowało się 1 039 628 dzieci! Liczba ta jest prawdopodobnie jeszcze wyższa, ponieważ wiele osób wzięło udział w akcji bez rejestracji. Świadczą o tym wzruszające zdjęcia i e-maile z całego świata, które dotarły do PKWP. Przykładowo w Kongo na stronie internetowej zarejestrowało się tylko 1300 dzieci, a otrzymaliśmy wiadomości z ponad 80 szkół i instytucji kościelnych, w których wspólnie odmawiano różaniec. W zaledwie trzech z nich modliło się ponad 5 tys. dzieci.

Zdj. ACN International / Modlitwa różańcowa z udziałem przedszkolaków w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, 18.10.2023

Najwięcej uczestników akcji znów w Polsce!

Największą liczbę uczestników kolejny rok z rzędu odnotowano w Polsce, gdzie kampania modlitewna z roku na rok zyskuje na popularności. W tym roku zarejestrowało się ponad 275 tys. dzieci! Wspólna modlitwa różańcowa z udziałem przedszkolaków odbyła się m.in. w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Dzięki transmisji online w akcji wzięły udział także rodziny, szkoły i dzieci przebywające w szpitalach. Akcja jest najbardziej popularna w szkołach i przedszkolach (620 podmiotów). W międzynarodowej modlitwie wzięło też udział 80 parafii z całego kraju oraz indywidualni uczestnicy (najczęściej rodziny). Relacje fotograficzne i filmowe można oglądać na funpage’u akcji: https://www.facebook.com/miliondzieci

Zdj. ACN International / Modlitwa różańcowa w diecezji Idukki-MLB w Indiach, 18.10.2023

Międzynarodowa modlitwa dzieci

W pierwszej piątce najliczniejszych uczestników kampanii znalazły się także Słowacja (ponad 156 tys.), Filipiny (ponad 136 tys.), Wielka Brytania (ponad 77 tys.) i Brazylia (niespełna 47 tys.).

– Wszyscy przybyliśmy tutaj w szczególnej intencji modlitwy różańcowej za wstawiennictwem Matki Bożej, aby wyprosić dar pokoju dla świata ogarniętego wojną, zwłaszcza na ziemi, po której chodzili Jezus i Matka Boża, na Ukrainie i w innych miejscach, w których toczy się wojna – mówił w Sanktuarium Fatimskim emerytowany biskup diecezji Leiria-Fatima w Portugalii, kard. Antonio Marto, który przewodniczył tamtejszej modlitwie różańcowej.

Zdj. ACN International / Dzieci z archidiecezji iwanofrankowskiej, Ukraina, 18.10.2023

W tegorocznej kampanii uczestniczyły też dzieci w krajach rozdartych przemocą i konfliktami zbrojnymi, takich jak Ukraina, Izrael i Palestyna, a także Nigeria, Nikaragua, Pakistan czy Indie.

Oprócz modlitwy różańcowej, dzieci odgrywały również sceny biblijne i kreatywnie wykorzystywały kolorowanki ze strony internetowej PKWP.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za wiele dziecięcych rąk połączonych w modlitwie. To naprawdę godne podziwu, jak wiele dzieci na całym świecie prosiło Matkę Bożą o wstawiennictwo w intencji pokoju. Tak liczny udział w inicjatywie modlitewnej pokazuje z jednej strony wielką troskę i tęsknotę za pokojem, a z drugiej strony gotowość wielu do modlitwy w tej intencji – mówi o. Anton Lässer, asystent kościelny PKWP (ACN International).

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW