Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Przestrzeń kontemplacji

Pomagamy w ukończeniu budowy klasztoru kontemplacyjnego w La Ceja w Kolumbii.

W 2008 roku siostry mercedariuszki z Meksyku założyły nowy klasztor w La Ceja, w kolumbijskiej diecezji Sonson-Rionegro. Od tego czasu cieszy się on nowymi lokalnymi powołaniami i obecnie liczy 12 sióstr profesek i jedną aspirantkę, a wiele innych młodych kobiet chciałoby do nich dołączyć.

Klasztor potrzebuje jednak więcej miejsca, aby móc przyjąć nowe powołania. Obecnie siostry mieszkają po dwie w celi i wciąż nie ma wystarczająco dużo przestrzeni. Dlatego PKWP chce pomóc w ukończeniu górnego piętra nowego klasztoru, aby zapewnić dodatkowe cele, a tym samym więcej miejsca dla nowych powołań - a jednocześnie umożliwić wszystkim siostrom życie w pojedynkę, każda w swojej celi, zgodnie z pierwotnym zamysłem, aby mogły naprawdę żyć swoim powołaniem do wieczystej modlitwy i ciszy.

Historia zakonu mercedariuszy (zakon Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników; hiszp. Nuestra Señora de las Mercedes) sięga roku 1218, kiedy to Matka Boża objawiła się Pedro Nolasco, późniejszemu założycielowi zakonu, i poprosiła go o pracę na rzecz wykupu chrześcijan przetrzymywanych w niewoli przez Maurów. Oprócz tradycyjnych trzech ślubów ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, mnisi i mniszki składają czwarty ślub, a mianowicie wykup chrześcijańskich niewolników - nawet za cenę własnej wolności i życia.

Zakon jest obecnie szczególnie aktywny w Ameryce Łacińskiej. Gałąź męska działa między innymi w duszpasterstwie więziennym, z kolei gałąź żeńska zobowiązana jest do życia w pokucie i modlitwie kontemplacyjnej przed Bogiem, w tym między innymi w intencji więźniów, aby nie stracili wiary.

PKWP pomaga siostrom kontemplacyjnym także w Polsce.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Cicha i wierna obecność

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW