Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

„Path to Peace Award 2019” dla Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Path to Peace Award 2019Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) otrzymało międzynarodową nagrodę „Path to Peace Award 2019”.

Na ręce dyrektora Thomasa Heine-Gelderna odznaczenie wręczył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ – abp Bernardito Auza.

Hierarcha jest również przewodniczącym fundacji „Path to Peace”. Duchowny tłumacząc wybór naszej organizacji podkreślił, że: „Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest czołową organizacją na świecie, będącą rzecznikiem prześladowanych chrześcijan”.

Arcybiskup docenił nasz wkład w pomoc chrześcijanom na Równinie Niniwy w północnym Iraku, gdzie niesiemy pomoc w odbudowie domów, kościołów oraz instytucji. ACN International w ciągu ostatnich lat przeznaczyło na wsparcie dla syryjskich i irackich chrześcijan ponad 70 mln euro.

Dyrektor Thomas Heine-Geldern odbierając odznaczenie zaznaczył, że: „nagroda należy się tym chrześcijanom, którzy z powodu swojej wiary są prześladowani, dyskryminowani, uciskani lub zmuszani do milczenia. Mówiąc w ich imieniu ufam, że ich męczeństwo będzie mniej ciche”.

- Istniejemy dzięki niezwykłemu wsparciu moralnemu i finansowemu naszych dobrodziejów i musimy pamiętać, że często pomaga nam wdowi grosz. Nasze ofiary są fundamentem, na którym budujemy most wiary, nadziei i miłości bliźniego, aby wesprzeć Kościół prześladowany – dodał.

Dyrektor wykonawczy Pomocy Kościołowi w Potrzebie przypomniał również, że wszystkie organizacje pozarządowe powinny czuć obowiązek ochrony prawa każdego człowieka do wyznawania swojej religii. Zaznaczył, że ta walka łączy się z podstawowym prawem, jakim jest ludzka godność.

Goerge Marlin, przewodniczący biura krajowego PKWP w USA podkreślił, że: „jesteśmy zdecydowani pomagać wszędzie prześladowanym chrześcijanom i chcemy zapewnić, aby ten temat znalazł się na pierwszych miejscach w informacjach oraz dyskusjach politycznych”.

Rocznie międzynarodowe papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie realizuje pięć tysięcy projektów w 140 krajach świata. Pieniądze pochodzą z ofiar ponad 600 tys. darczyńców z krajów, w których działają placówki PKWP. Tylko w ubiegłym roku udało się na całym świecie zebrać ok. 100 mln euro, dzięki tej kwocie wsparliśmy 5357 projektów w niemal 150 krajach.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW