Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Oświadczenie Prezydent Wykonawczej PKWP

"Jako chrześcijanie wierzymy, że modlitwa jest potężną bronią przeciwko złu" - podkreśla Regina Lynch, Prezydent Wykonawcza PKWP.


„Jako prezydent wykonawcza Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wspierającego Kościół prześladowany i znajdujący się w potrzebie na całym świecie, czuję się głęboko zaniepokojona i zasmucona wybuchem przemocy, który wstrząsnął Ziemią Świętą w sobotę 7 października 2023 roku.

Jako chrześcijanie wierzymy, że modlitwa jest potężną bronią przeciwko złu oraz źródłem nadziei i uzdrowienia. Dlatego zapraszamy do przyłączenia się do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Przyłączamy się do apelu Ojca Świętego Franciszka oraz patriarchów i zwierzchników Kościołów w Jerozolimie o natychmiastowe zaprzestanie działań wojennych.

Podzielamy smutek rodzin, które straciły swoich bliskich i cierpienie tych, którzy zostali ranni lub znajdują się w niebezpieczeństwie. Modlimy się do Boga, aby dał im pocieszenie, odwagę i nadzieję. Modlimy się o uzdrowienie i pocieszenie dla wszystkich, którzy cierpią z powodu przemocy, strachu i żałoby.

Wzywamy również do modlitwy za wszystkich naszych braci i siostry, chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej, którzy również cierpią z powodu przemocy ekstremistów. To błędne koło nienawiści i śmierci sprowadza tę świętą ziemię z powrotem do najciemniejszych czasów jej najnowszej historii i grozi zniszczeniem wszelkiej nadziei na pokój i stabilność dla chrześcijan tego regionu.

Módlmy się z wiarą i ufnością, że Bóg wysłucha naszych modlitw i obdarzy nas swoim pokojem. Módlmy się z miłością i współczuciem, aby nasze modlitwy dotknęły serc osób zaangażowanych w konflikt i zainspirowały ich do poszukiwania dróg pokoju. Módlmy się z nadzieją i wytrwałością, aby nasze modlitwy przyczyniły się do budowania lepszej przyszłości Ziemi Świętej, w której zapanuje sprawiedliwość, pokój i pojednanie”.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW