Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Modlitwą zmieniają świat!

W milczeniu szukają tego, co najcenniejsze. Ich codzienna modlitwa to serce Kościoła. Czas na nas, by bicie tego serca usłyszeli wszyscy! Poprzez kampanię „Cicha i wierna obecność” kierujemy pomoc do żeńskich zakonów kontemplacyjnych w Polsce.


Odważne kobiety, które w centrum postawiły Boga. Rezygnują z życia, jakie znamy, by całkowicie poświęcić się modlitwie. Chcą objąć nią każdego: ludzi przytłoczonych codziennymi obowiązkami, ciężko pracujących, cierpiących, którym często nie starcza sił, by unieść różaniec.
CHCĄ OBJĄĆ NIĄ CIEBIE!

Zgłoś swoją intencję, a my przekażemy ją siostrom klauzurowym!

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Cicha i wierna obecność

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Siostra Agnieszka jest karmelitanką. Żyje w Gnieźnie, a jej wspólnota liczy łącznie 17 mniszek. „Naszym głównym zadaniem jest bycie z Jezusem i modlitwa za Kościół, szczególnie za kapłanów” – wyjaśnia. Tłumaczy, że jej i całej wspólnocie bardzo bliskie są rodziny, o które siostry troszczą się poprzez modlitwę. „Dostajemy bardzo dużo próśb o modlitwę. To są setki tygodniowo” – zaznacza siostra Agnieszka.

Na drodze milczenia i kontemplacji towarzyszy jej siostra Miriam. Wyjaśnia, że codzienność wspólnoty to prostota i ubóstwo, a obok modlitwy mniszki znajdują czas na pracę. „Tylko w jakiejś części zarabiamy na siebie, bo nie jesteśmy w stanie więcej” – podkreśla. Siostry karmelitanki zajmują się haftem i sprzedażą szat liturgicznych.


Poprzez kampanię „Cicha i wierna obecność” POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE dociera ze wsparciem do WSZYSTKICH ŻEŃSKICH ZAKONÓW KONTEMPLACYJNYCH w Polsce. „Siostry podejmują pracę, a dziennie są w stanie poświęcić na nią dwie, trzy godziny. To jednak za mało, by mogły się utrzymać” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło. Wykładowca UKSW przywołuje obraz bijącego dzwonu.

„Kiedyś siostry miały w swoich klasztorach DZWON przy furcie i gdy brakowało im jedzenia, uderzały w ten dzwon, prosząc okolicznych mieszkańców o wsparcie. Dzisiaj to MY musimy być tym DZWONEM!” – podkreśla dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Pomocą objęte są 1254 SIOSTRY w całej Polsce Z PONAD 80 klasztorów klauzurowych.


„Dzięki wsparciu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mogłyśmy zrealizować remonty w naszym domu” – wyjaśnia siostra Agnieszka, karmelitanka z Gniezna.

Siostra Weronika z klasztoru w Pniewach, klaryska od wieczystej Adoracji, zauważa, że jej zgromadzenie codziennie podejmuje modlitwę dziękczynną przez Najświętszym Sakramentem. „Trwając w dziękczynieniu przed Panem, modlimy się w intencji Kościoła i tych wszystkich, którzy nas proszą o modlitwę. Jesteśmy wdzięczne wszystkim, którzy nas wspierają” – podkreśla.

Kampanię „Cicha i wierna obecność” rozpoczęła prośba bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z 1957 roku skierowana do Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Prymas Tysiąclecia uznał wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych za jedną z najpilniejszych potrzeb Kościoła w Polsce. „Dziś, dzięki wsparciu Darczyńców, możemy przekazać w trwającym roku kwotę 2 TYS. ZŁ na KAŻDĄ SIOSTRĘ kontemplacyjną” – podkreśla ks. prof. Cisło.

Kampania „Cicha i wierna obecność” zainaugurowała w Polsce obecność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Cicha i wierna obecność

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW