Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Dziękujemy za wsparcie dla Kościoła Cierpiącego!

Ks. prof. Waldemar Cisło, w imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podziękował wszystkim, którzy włączyli się w obchody XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.


W XV Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym wiernych w Polsce połączyła modlitwa w intencji cierpiących chrześcijan. W parafiach zbierane były środki, jakie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekaże potrzebującym na Bliskim Wschodzie.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, podziękował wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie inicjatywy, m.in. poprzez organizację zbiórek i informowanie o sytuacji Kościoła Cierpiącego.

„Dziękuję wszystkim kapłanom, którzy zorganizowali modlitwę, zorganizowali pomoc materialną. Dziękuję wszystkim wiernym. Przyczyniają się oni do tego, że w tysiącach polskich parafii wznosi się błaganie do Boga o pokój. Bardzo dziękuję Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na czele z o. kustoszem Waldemarem Pastusiakiem, gdzie od piątku trwała już modlitwa w intencji pokoju na świecie przed obliczem Bolesnej Królowej Polski” – zauważył ks. prof. Cisło na zakończenie niedzielnej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wykładowca UKSW przywołał swoją wizytę w Syrii, kiedy w Wielki Czwartek przekazał potrzebującym, jako symbol solidarności, ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej. Odebrał go w imieniu całej wspólnoty chrześcijan abp Georges Masri, grecko-melchicki arcybiskup Aleppo, który przed XV Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym zwrócił się do Polaków z pilnym apelem o wsparcie. „My Was nie prosimy, my Was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią” – podkreślił abp Masri.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Bliski Wschód”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

„Syryjczycy zawsze mówią: +ojcze, podziękuj Polakom+. To dla nich bardzo ważne, by nie czuli się zapomniani przez cały świat” – zaznaczył ks. prof. Cisło.

W przesłaniu na XV Dzień Solidarności kard. Pierbattista Pizzaballa przywołał świadectwo chrześcijan z Gazy, którzy stracili swoje domy, a schronienie znaleźli w parafii. Nie mają dokąd pójść. Na obszarze niezaludnionym zostaliby odcięci od wody, a w mieście nie ma wolnych miejsc, które mogłyby przyjąć uchodźców. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.


Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW