Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Boże dni na Kubie

KubaKażdego roku, dzięki pomocy ACN, konferencja biskupów kubańskich publikuje katolicki kalendarz liturgiczny i katechetyczny, który stał się nieodzownym, całorocznym towarzyszem dla wielu katolików we wszystkich diecezjach kraju.

Kościół na Kubie ma wciąż bardzo ograniczony dostęp do mediów; w związku z tym kalendarz ten jest niezwykle ważnym środkiem ewangelizacji lub reewangelizacji ludzi w kraju. Jest bardzo poszukiwany. I to nie tylko pośród katolików, ale nawet tych, którzy mają bardzo niewielki kontakt z Kościołem.

Każdego roku jego barwnie ilustrowane wydanie poświęcone jest innemu tematowi. Zawiera wiele modlitw, a także ważne wiadomości od papieża i biskupów. Publikowanych jest wiele zdjęć i oznaczone są wszystkie katolickie święta oraz patroni dnia. Piękne ilustracje ze świętymi doskonale nadają się do wycinania i wieszania na ścianie, nawet po zakończeniu roku kalendarzowego. Tegoroczne wydanie miało specjalny dodatek w postaci plakatu z reprodukcją obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, idealnego do powieszenia lub przypięcia na ścianie domu. Dla biskupów kubańskich ten kolorowy kalendarz jest niezwykle ważnym środkiem przekazu i podtrzymania wiary w domach rodzinnych - ponieważ każdy taki kalendarz dociera średnio do pięciu osób w każdej rodzinie. Jest nie tylko zawieszany w domach prywatnych lub na terenie kościelnym, ale również widuje się go w klinikach, szpitalach i innych budynkach publicznych. Kilka lat temu był nawet widziany na planie krajowej opery mydlanej wyświetlanej w telewizji.

Dzięki hojności naszych dobroczyńców, ACN było w stanie wesprzeć druk kalendarza kwotą 30 000 €, umożliwiając nakład w wys. 441 400 sztuk.

Tysiące Kubańczyków cieszy się z dostępności tego kalendarza, który na co dzień wspiera ich wiarę.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW