Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Bacon_priestJEDENASTA ROCZNICA ŚMIERCI O. WERENFRIEDA

31 stycznia mija 11 lat od dnia śmierci założyciela Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie o. Werenfrieda van Straatena.

Ojciec Werenfried był pomysłowym i dalekowzrocznym człowiekiem, który podejmował się trudnych zadań i zawsze potrafił znaleźć dobre rozwiązania dla tych sytuacji, które często były oryginalne i nowatorskie, ale skuteczne. Był całkowicie oddany Bogu, ale znał życie, twardo stąpał po ziemi i kochał ludzi! Nie bał się kontaktu z ludźmi, zbliżał się do każdego człowieka był bezpośredni i otwarty nawet na tych, którzy byli daleko od Kościoła i których życie znalazło się na nie do końca właściwym kursie. Potępił grzech, ale nie grzesznika. Był bardzo postawny, duży i mocny, ale dzieci lgnęły do niego, co może być zadziwiające. Może dlatego, że Ojciec Werenfried sam pozostał dzieckiem, ale w sercu .... Kochał życie i udało się Mu połączyć jego duchowy i materialny wymiar. Miał duże poczucie humoru i zarażał nim innych.

Ojciec Werenfried ufał bezgranicznie Opatrzności Bożej, miał nie tylko głęboką wiarę płynącą z prawdy Ewangelii, ale tak naprawdę doświadczał jej każdego dnia w rzeczywistości. Jego ufność w Boga stała się legendarna i nigdy nie pozwolił mówić co można zrobić, ale zawsze co należy zrobić, bo Jezus powiedział: "Proście, a otrzymacie". Czasami stawiał swoich współpracowników w trudnej sytuacji ponieważ obiecywał bardzo dużą pomoc, zanim miał pewność, że będzie miał na to środki. Zawsze realizował, ale nigdy jego zaufanie nie było zawiedzione i nigdy tak nie było, że nie dotrzymał jakiejś z danych obietnic. Świat nazwał go "Największym żebrakiem XX wieku", bo pomagał wszystkim i wszędzie, obliczono, iż zebrał i rozdał w czasie swego życia 2 miliardy dolarów.

Teraz my chcemy tak jak Ojciec Werenfried składać wszystkie prośby potrzebujących w ręce Opatrzności i z Jej pomocą realizować wszystkie projekty, choćby świat mówił, że to się nie uda.... On zawsze powtarzał, że nie zbłądzimy ufając Bogu i że

ludzie są lepsi niż nam się wydaje!

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW