Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!
papież

Po fali ataków na osobę Ojca Świętego Benedykta XVI w 2009 r. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podlegające bezpośrednio Watykanowi, podjęło inicjatywę Solidarni z Benedyktem. Do akcji włączyło się 11 000 osób, które zadeklarowały się, że będą się modlić w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI.

W niedzielę 22 lutego 2009 roku Kościół katolicki obchodził święto Katedry św. Piotra. Tego dnia katolicy wspominali szczególne zadanie, jakie Chrystus powierzył swemu Następcy, pierwszemu biskupowi Rzymu, św. Piotrowi. Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje do wszystkich wiernych, aby w sposób szczególny, każdego dnia, modlili się za Ojca Świętego.

W oświadczeniu podpisanym przez prezydenta międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, o. Joaquin'a Alliende, czytamy, że w ostatnim czasie odrodziły się agresywne postawy antykatolickie. Papież Benedykt XVI stał się celem niesprawiedliwych ataków. Wykorzystano agresywne uprzedzenia, które wydawałoby się, że zostały już dawno zniknęły. Brak wiedzy, błędne rozumowanie, pomówienia, niepełne dane wywołały lawinę wściekłej agresji. W sposób grubiański zraniono godność urzędu Papieża, a także samą jego osobę. Wiele osób uprawiało manipulację. Inni wykorzystali okazję, do podeptania podstawowych wartości humanizmu. To niegodziwe omijanie prawdy poczyniło znaczne szkody w Kościele.

To znak kulturowej dekadencji, do głosu doszły stare uprzedzenia. Ponad krzyczącymi oszczercami wyłania się historyczna już postać Benedykta XVI, który jako autorytet współczesności reprezentuje mądrość, wiedzę i wielkie dobro. Dlatego też tak wielu ludzi postrzega go jako Dobrego Pasterza.

Zapraszamy wszystkich, którzy wierzą w Boga i Prawdę do szczególnej modlitwy za Ojca Świętego. Niech Duch Święty oświeca i wzmacnia siłę Papieża Benedykta XVI, jako profetycznego świadka Dobrej Nowiny, niech towarzyszy mu na drodze Pokoju, którego ludzkość tak bardzo potrzebuje i do którego dąży.

MODLITWA ZA OJCA ŚWIĘTEGO BENEDYKTA XVI

Zapraszamy wszystkich, którzy wierzą w Boga i Prawdę do szczególnej modlitwy za Ojca Świętego. Niech Duch Święty oświeca i wzmacnia siłę Papieża Benedykta XVI, jako profetycznego świadka Dobrej Nowiny, niech towarzyszy mu na drodze Pokoju, którego ludzkość tak bardzo potrzebuje i do którego dąży.

Prezydent Pomocy Kościołowi w Potrzebie, o. Joaquinn Alliende

Jezu jedyna Drogo do Ojca

Prawdo i Życie człowieka.

Ty Obiecałeś prowadzić swój Kościół

Do końca czasów.

Ty Wybrałeś naszego Ojca Świętego Benedykta XVI

Ustanawiając go Pasterzem Kościoła Powszechnego.

Udziel mu pełni łask Ducha Świętego

niech On utwierdza nas w wierze

i prowadzi nas we wspólnocie nadziei i miłości.

Za wstawiennictwem Maryi, Dziewicy i Matki,

zjednocz nas z następcą św. Piotra

i umacniaj nas w każdej Eucharystii,

dając nam siłę byśmy pocieszali prześladowanych,

żyli w solidarności z biednymi i cierpiącymi

głosząc Twoją Śmierć i Zmartwychwstanie

wszystkim narodom Ziemi.

Amen.

Audiencja Generalna u Ojca Świętego Benedykta XVI

Podczas Audiencji Generalnej w dniu 17 czerwca 2009 r. Ojciec Święty podziękował za przekazaną "Księgę" z imionami i nazwiskami osób, które zadeklarowały swoją solidarność z Następcą św. Piotra. Ojciec Święty Benedykt XVI wyraził to w słowach: „Dziękuję za Wasze modlitwy ofiarowane w mojej intencji i proszę wspierajcie mnie nadal”.

Z ogromną radością przekazujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję Solidarni z Benedyktem XVI, błogosławieństwo i słowa wdzięczności Ojca Świętego Benedykta XVI.

"Podziękowanie pragnę wyrazić także wszystkim wiernym, którzy w tym okresie przekazali mi świadectwo swej niezmiennej wierności względem Następcy Piotra. Niech Pan strzeże nas wszystkich i prowadzi drogą pokoju."

(Benedykt XVI, 10 marca 2009)

Dane Osobowe

Stan

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW