Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Paczka dla AleppoPaczka dla Aleppo” to akcja Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mająca na celu zebranie funduszy na najpotrzebniejsze produkty w Syrii, która od 2011 roku doświadcza okrucieństwa wojny. W wyniku działań wojennych zawsze najbardziej cierpią dzieci, kobiety i osoby starsze. „Paczka dla Aleppo” ma pomóc tym, którzy bezbronni i często bezradni, potrzebują wsparcia. Pomoc ta dociera już od samego początku wojny. Dzisiaj, gdy wiele osób postanawia wrócić do swoich zniszczonych domów by zacząć życie na nowo – jest ona jeszcze bardziej potrzebna. Projekt „Paczka dla Aleppo” rozpoczął się 15.01.2019 r. i będzie trwać do 21.04.2019r. (Niedziela Zmartwychwstania).

Jak podają statystyki, dziś więcej ludzi w Syrii umiera z powodu braku opieki medycznej niż od bomb. Ochrona zdrowia jest szczególnie ważna podczas zimowych miesięcy, gdy temperatura spada poniżej zera, zaś kraj nawiedzają intensywne opady śniegu. Warunki zimowe stwarzają bezpośrednie zagrożenie życia dla osłabionych ubóstwem i poniewierką uchodźców, szczególnie dzieci, mieszkających w piwnicach, garażach i innych słabo ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego też dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej bezpośrednio ratuje życie cierpiących w Syrii.

W wyniku wojny i ogromnych zniszczeń wiele osób głoduje. Brakuje najbardziej podstawowych środków – w tym: żywności dla dzieci i karmiących matek.

Zniszczone są szkoły – które dla mniejszości chrześcijańskiej w tym kraju były nadzieją na lepszą przyszłość najmłodszych. Dzieci uczą się w prowizorycznie przygotowanych klasach, wierząc że gdy wojna się skończy, będą mogły wrócić do szkół i lekcji, które pamiętają „jak przez mgłę” lub znają już tylko z opowieści.


Paczka dla Aleppo - dzieciAkcja naszego Stowarzyszenia to szansa, żeby w tych miejscach i sercach ludzi tak bardzo doświadczonych przez cierpienie i okrucieństwo wojny, przywrócić nadzieję. „Apteczka”, Jedzonko” i „Tornister”- to nazwy trzech działów, w których robiąc zakupy, niesiesz odrobinę Miłości – a więc Jego, Boga, który pokazał, że Miłość może być właśnie taka – delikatna, niezastąpiona, zwyczajna – jak Maleństwo z Betlejemskiej Stajenki. Ten cud może dokonywać się każdego dnia, a dzieje się zawsze, gdy pozwalasz „by Bóg pokochał innych przez Ciebie…”.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Wpis Prezydenta RP

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW