Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 1947 roku niesie pomoc chrześcijanom doświadczającym prześladowania, dyskryminacji i trudnej sytuacji materialnej w wielu krajach świata. Od 1957 roku wspierało i nadal wspiera rozwój i kształcenie kandydatów do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych i zakonnych w wielu krajach świata poprzez comiesięczne stypendia dla kleryków. Troska o „kapłanów jutra" jest troską całej wspólnoty Kościoła, aby najcenniejszy dar, jakim jest Eucharystia, był sprawowany i przekazywany przyszłym pokoleniom.

Zwróciliśmy się do katolików w Polsce z gorącą prośbą o otoczenie modlitwą kandydatów do kapłaństwa w Syrii i Libanie. Dramatyczna sytuacja w tych krajach sprawia, że formacja staje się bardzo trudna, a czasami wręcz niemożliwa.

Niech ten dar będzie wyrazem solidarności i jedności z klerykami, którzy z przyczyn politycznych i ekonomicznych mogą być zmuszeni do przerwania swojej formacji.

Z prośbą o pomoc zwrócił się do naszego Stowarzyszenia Episkopat Syrii, dotkniętej konfliktem, przekazaliśmy 50 000 zł, aby zapewnić bezpieczeństwo i podstawowe potrzeby kleryków.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW