Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Jak Feniks z popiołów

W schroniskach i w salach parafialnych przebywa co najmniej 1000 Syryjczyków. Chcemy naprawić uszkodzone domy, a teraz płacimy za wynajem mieszkań.

Jak Feniks z popiołów

– Kościół jest często jedynym źródłem pomocy dla chrześcijan, którzy mówią mi, że nie pomaga im ani ONZ, ani inne międzynarodowe organizacje pozarządowe – relacjonuje prosto z Syrii Xavier Bisits, szef projektów PKWP dla tego kraju. Podkreśla, że Syria wciąż nie odbudowała się po wojnie, a 90 proc. mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, zatem pomoc ta jest absolutnie niezbędna dla chrześcijańskich rodzin. Kościoły kolejny już raz otworzyły swoje drzwi dla tych, którzy stali się bezdomnymi w wyniku trzęsienia ziemi.

W samym tylko gubernatorstwie Lattakia w wyniku tragedii z 6 lutego zawaliło się ponad 100 budynków i szacuje się, że liczba tych, które doznały jakichś szkód przekracza 17,5 tys. Pod patronatem Rady Biskupów Aleppo utworzono komitet doradczy złożony z wyspecjalizowanych inżynierów, który jest odpowiedzialny za ocenę wszystkich uszkodzonych domów, aby pomóc ocalałym w powrocie do nich. Budynki zostały podzielone na trzy kategorie: wymagające poważnych napraw (prawie wszystkie rodziny z tej grupy mieszkają w schroniskach lub tymczasowych mieszkaniach), wymagające znaczącego remontu oraz konstrukcyjnie stabilne, ale wymagające drobnych napraw lub renowacji.

Jak Feniks z popiołów

Odbudowa domów to nietypowy projekt dla PKWP, ale potrzeby lokalnej społeczności sprawiły, że jest to pilna konieczność, a dzięki Waszemu wsparciu Pomoc Kościołowi w Potrzebie może przekazać ponad 550 tys. dolarów, aby pomóc chrześcijanom w powrocie do ich mieszkań i domów oraz wesprzeć rodziny w wynajmie tymczasowego zakwaterowania.

– Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest dziś niezwykle trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę emigracji, której byliśmy i jesteśmy świadkami – komentuje Xavier i dodaje: – Chrześcijaństwo umiera, gdy oni wyjeżdżają, więc w takich okolicznościach wielkiej potrzeby, jak ta, ważne jest, aby zapewnić praktyczną pomoc, nie pomijając przy tym dotychczasowego wspierania projektów duszpasterskich i duchowych. Syria nieustannie potrzebuje naszego wsparcia!

CHCESZ POMÓC?

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Syria”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW