Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Od 7 miesięcy Dima przechodzi przyspieszony kurs dorastania. Kiedy jego tato wyruszył na front bronić swojego domu i kraju, to właśnie on przejął obowiązki głowy rodziny. Ma tylko dziewięć lat, ale tato żegnając się z nim powiedział: „Zaopiekuj się mamą i siostrzyczką. Ja niedługo wrócę!”. Dima potraktował to bardzo poważnie, bez słowa skargi pomaga w codziennych obowiązkach, jeszcze pilniej się uczy, wraz z mamą przynosi z cerkwi mleko i pieluchy dla rocznej Tani. Tato niedługo wróci i wszystko będzie jak kiedyś.

CHCESZ POMÓC?

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Ukraina”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę
na Ukrainę

Pomóż teraz

Jeszcze nigdy w najnowszej historii wojna nie była tak blisko nas. Kiedy w lutym i marcu zobaczyliśmy miliony matek z dziećmi, starców, obładowanych torbami z tym, co udało się im w pośpiechu zabrać – nasze serca pękły. To nie był kolejny wojenny film, komputerowa gra czy wspomnienia prababci. Za naszą wschodnią granicą rozpętało się piekło, które wydaje się nie mieć końca. Zbrodnicza napaść Rosji na Ukrainę zrujnowała życie jej mieszkańców.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - UkrainaOd początku tej wojny Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dociera z pomocą na wschód. Hojne serca darczyńców pozwoliły ulżyć tysiącom potrzebujących a także pomóc w odbudowie kraju. Przekazana w pierwszych miesiącach pomoc to 1,3 miliona euro, a do końca roku ta suma wzrośnie o kolejne 3,27 miliona.

Staramy się pomagać zwłaszcza osobom, które pozostały na Ukrainie. W wielu miejscach to właśnie kościoły czy cerkwie stały się lokalnymi centrami pomocy. – W Kijowie udało nam się porozmawiać z bratem Błażejem, na co dzień pracującym w Sanktuarium św. o. Pio. Wyjaśnił nam, że kiedy krajem wstrząsnęła wojna, wierni szukali pomocy u księży i sióstr. Dolny kościół stał się dla nich schronem, noclegownią, stołówką i szpitalem. Miejscowi duszpasterze otoczyli opieką 120 osób, głównie kobiety i dzieci. Potrzebujący otrzymywali żywność i pomoc medyczną. Tak dzieje się w każdym kraju wojny – relacjonuje ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - Ukraina

Dima jest dzielny, bo wierzy, że jego tato wróci do domu; że uda się im razem odbudować kraj po zniszczeniach wojny. Nie wiemy kiedy to nastąpi. Nie mamy wpływu na decyzje polityków i międzynarodowy układ sił. Jedyne co możemy, to dać Dimie i milionom ukraińskich dzieci szansę na kontynuowanie nauki, aby ta bezsensowna wojna nie przekreśliła ich przyszłości. Twoje wsparcie dotrze do najbardziej potrzebujących, pozwoli uleczyć tęsknotę za pokojem i normalnym życiem.

CHCESZ POMÓC?

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Ukraina”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę
na Ukrainę

Pomóż teraz

Materiały do pobrania:

Jeśli chcesz poinformować innych o Dniu Solidarności z Ukrainą skorzystaj z:

W czasie niedzielnej liturgii możesz wykorzystać materiały przygotowane na ten dzień (kazanie dla dorosłych i dzieci, modlitwa wiernych, propozycja ogłoszeń duszpasterskich):

Dowiedz się więcej o skali pomocy przekazywanej przez PKWP dla Ukrainy:

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW