Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Niedawno otrzymaliśmy list od o. Krzysztofa Zębika pracującego w Sudanie Południowym, który od wielu lat ogarnięty jest wojna, a co za tym idzie, ludność doświadcza skrajnego ubóstwa.

„Nasza parafia pokrywa bardzo duży teren. Część nadal nie może być przez nas odwiedzana z powodu konfliktów, czy to z pobliskimi Nuer czy to z częstymi napadami na tzw. Cattle camp, gdzie ludzie hodują bydło. Ludzie jednak jak najbardziej próbują rozwinąć te tereny i powoli budować to nowe państwo na nowych lepszych wartościach.

To, co może przynieść zmianę w mentalności tych ludzi (mentalność, która zna tylko wojnę i przemoc, gdzie do wszystkiego dochodzi się siłą) są kościół - wiara i szkoła - edukacja. Są to praktycznie dwa filary, które mogą przynieść zmianę i lepszą przyszłość tego kraju.

Ponieważ jako misjonarze bardzo w to wierzymy, tak to pragniemy także wspomóc szkoły naszej parafii. Państwo wciąż nic w tym kierunku nie robi, nie płaci nauczycielom, nic nie buduje i nie zaopatrza szkoły w potrzebne materiały.

Naglące problemy, których zlikwidowanie może poprawić jakość nauczania oraz zachęcić dzieci do uczęszczania do szkoły, są:

  • nauczyciele i uczniowie nie mają materiałów do nauczania; nie ma tablic, zeszytów, długopisów i innych przyborów. Nauczyciele piszą przykłady na skrawku drewna a uczniowie, ci co mają zeszyt i długopis mogą coś zapisać.
  • dzieci są w szkołach od 8.00 do 14.00. Dzieci do szkoły idą głodne i muszą dotrwać do 14.00 potem wracają do domu. Ci co muszą przejść długie kilometry dotrą do domu o 15.00.

Naszym celem jest, zakup żywności, aby dzieci miały posiłek raz dziennie, trzy razy w tygodniu oraz zakup najbardziej potrzebnych przyborów szkolnych potrzebnych do nauczania.

Pomoc zostanie dostarczona szkołom najbardziej oddalonym, do których za 3 miesiące dojazd będzie niemożliwy z powodu rozpoczynającej się pory deszczowej; Anuol i Mageng. „

Misjonarze Kombonianie
Sudan Południowy
Yirol
o. Krzysztof Zębik, mccj

Pragniemy wspomóc pracę Ojca Krzysztofa finansując projekt dożywiania dzieci i zakupów materiałów szkolnych dla podopiecznych szkoły.

Prosimy
o dar serca
i wsparcie
projektu

Dokonaj płatności on-line

Korzystając z serwisu Dotpay S.A. przekaż ofiarę na wybraną kampanię.

Pomóż teraz

Adres Naszego konta bankowego

ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Prosimy o wpłaty z dopiskiem "Dożywianie dzieci"

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW