Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Zburzone domy, zniszczone mieszkania, gruzy i ciemność z powodu braku elektryczności to codzienność milionów dzieci z Syrii i Iraku. Często ich domem jest kontener obozowy.

Jak co roku - 24 grudnia - chyba prawie każde dziecko wypatruje na zimowym niebie tej „Pierwszej Gwiazdki”. To niezwykły moment Świąt Bożego Narodzenia, może dlatego nazywany potocznie „Gwiazdką”. Tę radość nie tylko tworzą prezenty pod choinką, ale przede wszystkim ciepło domowego ogniska – rodzinnego domu .Każdy z nas pamięta z dzieciństwa zapach Świąt: potraw na stół wigilijny, choinki z lasu. To wszystko jest niepowtarzalnie ciepłe i rodzinne. Ale…

Czy możemy sprawić by do naszego stołu wigilijnego mógł dosiąść się jeszcze ktoś?

To jedno, wolne miejsce przecież czeka...

Tym razem zapraszamy do radości wspólnego świętowania naszych Braci i Siostry z Bliskiego Wschodu, którzy cierpią przez trwającą wojnę. Dla nich Święta Bożego Narodzenia są tragiczne i smutne, bez domu i kolorowej choinki a zapach, który unosi się w powietrzu to przerażająca woń prawdopodobnej śmierci.

„Jest tak cicho w libańskiej Dolinie Beqaa, skąd piszę do ciebie ten list. Tylko od czasu do czasu dochodzi mnie dźwięk burzy artylerii z odległych walk w sąsiedniej Syrii - Beqaa biegnie wzdłuż granicy między Libanem i Syrią. Zawieszenie broni wstrzymało wiele karabinów, które co dzień warczały. Ale poczuliśmy skutki wojny. Kiedy rodziny chrześcijańskie proszą nas o pomoc w podstawowych rzeczach takich jak - jedzenie, schronienie i pomoc lekarska - jak możemy im odmówić? Do tej pory ONZ i inne organizacje pomocy humanitarnej nie zorganizowały żadnej pomocy, więc otworzyliśmy dla uchodźców nasze domy i serca…”

John Darwish, Greko-melchicki Arcybiskup Zahle i Furzol, Liban

Możemy razem to zmienić!

Jednym odruchem serca, który stanie się Twoim prezentem pod choinkę dla dorosłego czy małego mieszkańca Bliskiego Wschodu. Na rozpoczynający się Adwent proponujemy wszystkim ludziom o wrażliwym sercu udział w nowym projekcie „Gwiazdka dla Bliskiego Wschodu”. Kampania ma na celu zebranie środków finansowych, aby wspomóc odbudowę mieszkań, które zostały zniszczone w wyniku działań wojennych w Syrii i Iraku. Średni koszt odbudowy jednego mieszkania to 1500 Euro.

KażdY „grosz” może stać się „Gwiazdką dla Bilskiego Wschodu”!

Prosimy
o dar serca
i wsparcie
projektu

Dokonaj płatności on-line

Korzystając z serwisu Dotpay S.A. przekaż ofiarę na wybraną kampanię.

Pomóż teraz

Adres Naszego konta bankowego

ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Prosimy o wpłaty z dopiskiem "Projekt miesiąca - Gwiazdka dla Bliskiego Wschodu"

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW