Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Życzenia na Święta Wielkanocne

„Dzięki Darczyńcom Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przywracamy nadzieję mieszkańcom Aleppo. Chrześcijaństwo to religia nadziei. Nie kończy się na gruzach i cierpieniu Wielkiego Piątku, ale prowadzi nas do poranka Zmartwychwstania. Ostatnie słowo należy do naszego Pana” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło w życzeniach na Święta Wielkanocne.

Życzenia zostały nagrane w Aleppo, gdzie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie wsparcie ofiarom trzęsienia ziemi. Przekazujemy im m.in. mleko w proszku, a we współpracy z Fundacją Przyjaciel Misji dostarczyliśmy kilkadziesiąt ton żywności i ciepłych ubrań. Najmłodszym przekazujemy setki świątecznych prezentów.

A jeden z nich, imieniem Kleofas, odpowiedział Mu:
Ty jesteś chyba jedynym przebywających w Jerozolimie, który nie wie,
co się tam w tych dniach stało.
Zapytał ich: Cóż takiego?

Łk 24,18-19a

Zmartwychwstały dołącza się do zrezygnowanych i zawiedzionych uczniów, którzy uciekają z Jerozolimy. Pozwala im wyrzucić z siebie żal i zawiedzione oczekiwania. Zanim wyjaśni im sens tego, co dokonało się w ostatnich dniach, wysłucha ich.

Niosąc najróżniejszą pomoc potrzebującym, zawsze na pierwszym miejscu chcemy stawiać gotowość słuchania. Aby każdy cierpiący człowiek mógł znaleźć drugiego, który nie tylko go wspomoże materialnie, ale przede wszystkim stanie się dla niego słuchającym sercem.
Życzymy, aby przeżycie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego otworzyło nas na nowo na każdy krzyk cierpienia i rozpaczy. Niech nasi bracia i siostry prześladowani i dyskryminowani zobaczą w nas łagodności i dobroć Zmartwychwstałego Pana.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przesyła Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przesyła Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW