Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Zmiany w zarządzie ACN International (PKWP)

Regina Lynch nowym prezydentem zarządzającym

Zmiany w zarządzie ACN International Zdj. Ilona Budzbon/Aid to the Church in Need - Regina Lynch nowym prezydentem zarządzającym ACN International (PKWP)

Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) będzie od 14 czerwca 2023 r. kierowane przez Reginę Lynch, wieloletnią Dyrektor Działu Projektów organizacji. Przejmie ona obowiązki prezydenta zarządzającego od dr. Thomasa Heine-Gelderna i będzie je pełnić przez najbliższe pięć lat. Prezydentem PKWP pozostaje kardynał Mauro Piacenza, a sekretarzem generalnym Philipp Ozores.

W połowie kwietnia nowym asystentem kościelnym ACN International został mianowany ks. Anton Lässer CP. Zastąpił on ks. Martina Bartę Opus J.S.S., który pełnił tę funkcję przez minione 13 lat.

Nowa prezydent zarządzająca Regina Lynch pochodzi z Irlandii Północnej. Z wykształcenia jest literaturoznawcą. Pracuje w międzynarodowej siedzibie PKWP w Königstein im Taunus (Niemcy) od 1980 r.; w 2008 r. objęła stanowisko Dyrektora Działu Projektów i stała się odpowiedzialna za ponad 5 tys. projektów rocznie w blisko 140 krajach świata. W ciągu ponad 40 lat odbyła liczne podróże do krajów beneficjentów i pielęgnowała relacje z partnerami projektów, placówkami kościelnymi i innymi organizacjami charytatywnymi.

– W idealnym świecie organizacje charytatywne takie jak PKWP nie powinny być potrzebne, ale niestety, nasza służba cierpiącym i prześladowanym chrześcijanom na całym świecie jest potrzebna tak samo jak zawsze – mówi Regina Lynch.

W swojej nowej funkcji Regina Lynch jest odpowiedzialna za podstawową treść i statutowe kierownictwo międzynarodowego stowarzyszenia z jego 23 sekcjami narodowymi. Reprezentuje PKWP na zewnątrz i jest wspierana w swoich obowiązkach przez Radę Administracyjną i Sekretariat Generalny. Jako prezydent zarządzający podlega Radzie Nadzorczej pod przewodnictwem kardynała Mauro Piacenzy.

W 2021 r. otrzymała szczególne uznanie dla swojej pracy - jako przedstawicielka ROACO (organizacji charytatywnej działającej na rzecz Kościołów orientalnych) mogła towarzyszyć papieżowi Franciszkowi w jego podróży do Iraku, gdzie PKWP udzieliło znacznego wsparcia chrześcijanom powracającym na równinę Niniwy po wcześniejszym wygnaniu przez ISIS.

– Czuję się zaszczycona i przyjmuję z pokorą funkcję prezydenta zarządzającego naszego papieskiego stowarzyszenia na następne pięć lat i z Bożą pomocą oraz modlitwami naszych Dobroczyńców dołożę wszelkich starań, aby PKWP pozostało wierne swojej misji – dodaje nowa prezydent.

Zmiany w zarządzie ACN International Zdj. Aid to the Church in Need - Marco Mencaglia nowym Dyrektorem Działu Projektów ACN International (PKWP)

W kwietniu 2023 r. przekazała kierownictwo Działem Projektów swojemu następcy, Marco Mencaglii. Urodził się on w Rzymie, jest politologiem. Zaangażował się w prace Działu Projektów PKWP w 2014 r. Początkowo był odpowiedzialny za niektóre kraje Ameryki Łacińskiej, a następnie za całą Europę.

Zmiany w zarządzie ACN International Zdj. Aid to the Church in Need - ks. Anton Lässer CP nowym międzynarodowym asystentem kościelnym ACN International (PKWP)

Nowy asystent kościelny ks. Anton Lässer CP pochodzi z Austrii. Najpierw studiował ekonomię biznesu i pracował jako konsultant ds. zarządzania. Po studiach teologicznych przyjął święcenia kapłańskie w 1999 r.; w 2007 r. wstąpił do Zgromadzenia Męki Pańskiej - pasjonistów (CP). Jako międzynarodowy asystent kościelny PKWP jest odpowiedzialny - wraz z asystentami kościelnymi 23 sekcji krajowych - za życie duchowe stowarzyszenia.

Zmiany w zarządzie ACN International Zdj. Aid to the Church in Need - Thomas Heine-Geldern dziękuje za nagrodę „Path to Peace Award” dla PKWP jako „wiodącego orędownika prześladowanych chrześcijan”; Nowy Jork, maj 2019 r.

– Z nowym prezydentem zarządzającym, nowym asystentem kościelnym i zatwierdzonym sekretarzem generalnym, PKWP jest doskonale ugruntowane, zarówno organizacyjnie, jak i duchowo – powiedział odchodzący prezydent zarządzający Thomas Heine-Geldern. – Regina Lynch zna i kocha PKWP. Cieszy się najwyższym uznaniem wewnątrz i na zewnątrz stowarzyszenia. Jest gwarantem tego, że PKWP będzie się nadal rozwijać, wypełniając swoją misję – podkreśla Heine-Geldern, który pełnił funkcję prezydenta zarządzającego PKWP od 2018 r.. Poprowadził organizację charytatywną przez wyzwania związane z rosnącymi prześladowaniami chrześcijan na całym świecie i pandemią Covid-19. W maju 2019 r. otrzymał od przedstawiciela Stolicy Apostolskiej ONZ w Nowym Jorku nagrodę „Path to Peace Award” dla PKWP (ACN) jako „wiodącego orędownika prześladowanych chrześcijan”.

Papież Franciszek wielokrotnie przyjmował Heine-Gelderna i wielokrotnie wyrażał swoje uznanie dla pracy PKWP. Jedna z takich sytuacji miała miejsce 15 sierpnia 2019 r., kiedy papież pobłogosławił 6 tys. różańców podczas modlitwy Anioł Pański, które zostały później rozdane ocalałym krewnym ofiar wojny w Syrii. Od marca 2022 r. PKWP pod jego kierownictwem wzmocniła swoje wsparcie dla rozdartego wojną Kościoła katolickiego na Ukrainie.

Zmiany w zarządzie ACN International Zdj. Aid to the Church in Need - papież Franciszek i kardynał Mauro Piacenza, prezydent PKWP.

Założone w 1947 r. papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie służy chrześcijanom na całym świecie poprzez przekazywanie informacji, modlitwę i działanie wszędzie tam, gdzie są oni prześladowani lub brakuje im pieniędzy na opiekę duszpasterską. Stowarzyszenie jest w całości wspierane przez prywatnych darczyńców i nie przyjmuje środków publicznych.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW