Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Z całego świata spływają do nas wiadomości od partnerów projektów na temat sytuacji związanej z COVID-19

Listy z całego świata

 

KAMERUN, tercjarki św. Franciszka, wieś Bulu, Buea:

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie, od początku tej pandemii modlimy się za was. Odmawiamy nowennę za nowenną w waszej intencji. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego, która zakończy się w niedzielę. Modlimy się, aby Bóg chronił waszą organizację. Wczoraj wieczorem postanowiłyśmy, że jako wspólnota wyślemy maila, aby sprawdzić co u was. Żeby dowiedzieć się, jak radzicie sobie w obliczu pandemii. I aby zapewnić was o naszych modlitwach.

Macie wpływ na ludzi w bardzo szczególny i skuteczny sposób. A my, jako beneficjenci waszej hojności, jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki wam w tym trudnym czasie modlimy się w kaplicy w komfortowych warunkach. Kiedy patrzę na niektóre siostry leżące na podłodze i godzinami modlące się do Boga, dziękuję Mu za was wszystkich. Modlimy się gorąco, aby Pan was zachował. Niech nadal troszczy się o was i utrzymuje was silnych i zdrowych. Niech czuwa nad wami, gdy będziemy się modlić, chroniąc was i całe wasze rodziny. Kochamy was wszystkich i jesteście w każdej naszej modlitwie.

Tutaj, w Buea, przebywamy w zamknięciu. Wykryto kilka przypadków zarażeń koronawirusem, osoby te zabrano do Douala. Jedna zmarła. My, uczennice, w przyszłym tygodniu zaczniemy zdalne nauczanie. Dziękuję bardzo za wszystko, co dla nas zrobiliście. Na zawsze będziemy wam wdzięczni. Niech dobry Pan wynagrodzi was wszystkich ze swej obfitości i zjednoczy w swej miłości. Przepraszam, nie mogłyśmy pisać wcześniej, bo od miesięcy nie było elektryczności. Oświetlenie mamy od wczoraj.

BRAZYLIA, PARNAÍBA:

W imieniu własnym i kapłanów, wyrażam naszą wdzięczność za waszą troskę [stypendia mszalne listopad 2019 – marzec 2010].

W chwili obecnej mamy sporo obaw związanych z Covid-19. Jest duża dezinformacja i brak troski o profilaktykę. Dlatego obawiamy się, że możemy mieć duży wybuch zachorowań. Świętujemy prywatnie, aby uniknąć zgromadzeń, transmitując za pośrednictwem mediów społecznościowych, informując, że ludzie powinni pozostać w domu i prowadząc akcje na rzecz pomocy potrzebującym, pozbawionym dochodu. Obyśmy z radością Zmartwychwstałego Pana znaleźli siłę i wolę, by z pogodą ducha i zaangażowaniem stawić czoła zawirowaniom narzuconym nam wszystkim przez COVID-19.

MJANMA (BIRMA):

Pozdrowienia od naszych sióstr. Po pierwsze, życzymy Wam bardzo radosnych Świąt Wielkanocnych. Nasza uroczystość była jak pierwsza Wielkanoc, w której apostołowie przebywali w domu z powodu strachu. Jesteśmy do nich podobni, choć my pozostajemy zamknięte nie ze strachu, lecz z powodu Covid-19. Uczestniczymy w mszy świętej online. Mam nadzieję, że wy i wasi bliscy macie się dobrze i jesteście bezpieczni. Ponieważ nie mogłyśmy wyjść na zewnątrz, używamy artykułów żywnościowych, które zakupiłyśmy na potrzeby programu szkoleniowego [chodzi o odwołany kurs szkoleniowy dla kobiet; kursy te są wspierane przez PKWP]. Na razie, dzięki łasce Boga, trzymamy się dobrze. Spędzamy nasze dni w domu na modlitwach i robieniu tego, co możemy. Będziemy nadal wstawiać się za cierpiącą ludzkością, prosząc o to, by wirus zniknął ze świata.

REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA, biskup Kaga Bandoro:

Niech Zmartwychwstały Pan towarzyszy wam i będzie z wami tak jak był z uczniami z Emaus! Niech On obdarzy nas radością i pokojem, abyśmy mogli zachować zaufanie i nadzieję, które niech staną się darem dzielonym z tymi, którzy są w wielkiej potrzebie!

Tegoroczne obchody Wielkanocy w obliczu pandemii koronaawirusa zapraszają nas szczególnie do tego, by żyć lepiej naszą wiarą i ufnością Panu Jezusowi, który pokonał śmierć i dał nam życie. Ostatnia niedziela, Niedziela Miłosierdzia Bożego, wprowadziła nas na tę drogę zaufania Panu i powtarzamy: Jezu, ufam Tobie!

Wasze zaangażowanie daje nam nadzieję, że możemy kontynuować naszą posługę poprzez obecność i obowiązki księży we wspólnotach parafialnych, pomimo trudności i przeciwności. Wsparcie jakiego udzielacie nam przez stypendia mszalne, zaspokaja obecnie około 1/3 rocznych potrzeb. Jest to wielka pomoc, za którą wam dziękujemy. Zapewniam również, że wraz z naszymi współbraćmi kapłanami już kilka lat temu ustaliliśmy, że raz w miesiącu odprawiamy Eucharystię w intencji wszystkich waszych i naszych dobroczyńców.

NIGERIA, rektor Wyższego Seminarium Duchownego św. Augustyna, Jos:

Nadal gorąco modlimy się o Bożą interwencję, o niebiańskie rozwiązanie dla całej światowej wspólnoty, o uzdrowienie i ochronę. Modlimy się również o wieczny odpoczynek dla dusz wszystkich naszych dobroczyńców, którzy stali się ofiarami tej niespotykanej pandemii. Niech Bóg im błogosławi i nagradza życiem wiecznym. Niech również pociesza rodziny, które pozostawili. Niech Bóg zawsze będzie wielkim źródłem naszej nadziei i odwagi.

PAKISTAN, przeor Wiceprowincji, Ibn-e-Mariam, Zakon Dominikański, Lahore/Faisalabad:

Z głębi serca dziękuję za przyjęcie naszego projektu dotyczącego pojazdu do pracy duszpasterskiej ojców dominikanów w parafii Różańca Świętego. Będzie nam bardzo pomocny w dotarciu do wiernych, którzy mieszkają daleko od domu parafialnego.

Wciąż pozostajemy w izolacji z powodu epidemii koronawirusa. Niech Pan odsunie tę chorobę od świata, aby ludzie mogli żyć radośnie i spokojnie! Prowadzimy działalność charytatywną na rzecz biednych i potrzebujących chrześcijan, zamkniętych w swoich domach z powodu izolacji. Nieustannie modlimy się za Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wszystkich dobroczyńców.

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGO, diecezja Kabinda:

Pozwólcie, że w imieniu wszystkich kapłanów korzystających z tej cennej pomocy finansowej, a także w moim własnym, wyrażę wam głęboką wdzięczność za waszą opatrznościową działalność. Rzeczywiście, wraz z ostatnimi środkami podjętymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19, nasi kapłani, którzy żyją głównie z niedzielnych ofiar, doświadczają wielkich trudności i nie mogą już zaspokoić swoich podstawowych potrzeb. Należy zatem powiedzieć, że wasza pomoc finansowa jest przyjmowana jako niebiańska interwencja. Dziękujemy wam za to, że zawsze byliście narzędziami Opatrzności dla naszych Kościołów partykularnych. Niech Pan odpłaci się wam po stokroć. Ze swej strony zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Msze św. były regularnie odprawiane. Z zapewnieniem naszych pokornych modlitw za Was, za wszystkich Waszych współpracowników, nie zapominając o wszystkich dobroczyńcach. Jeszcze raz dziękuję wam za wszystko.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW