Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Z całego świata spływają do nas wiadomości od partnerów projektów na temat sytuacji związanej z COVID-19

Covid-19 listy

WIETNAM:

Czytałem wiadomości o pandemii koronawirusa na całym świecie i wiem, jak mocno uderzył on w kraje europejskie. Utknąłem na Filipinach, ponieważ w czasie mojego pobytu zamknięto granice. Widzę, jak ludzie walczą tutaj z pandemią, myślę o was, pracownikach i naszych dobroczyńcach. Życzę wam wszystkim, abyście dobrze sobie radzili w tym kryzysie. Jesteście w moich modlitwach, moi drodzy, szczególnie podczas rozpoczynającego się dziś tygodnia rekolekcji. Mam nadzieję, że pokonacie ten trudny czas z wiarą i Bożą siłą. Z miłością i modlitwą, za was i za wszystkich na świecie.

RWANDA, Gikongoro:

W tym trudnym okresie, gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, świętujemy Wielkanoc. Łączę się w modlitwie ze wszystkimi zarażonymi, prosząc naszego Pana o ich uzdrowienie oraz z wszystkimi dotkniętymi utratą krewnych, o wieczny odpoczynek dla zmarłych. Ponadto życzę radosnych Świąt Wielkanocnych wszystkim kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, osobom świeckim, przyjaciołom, partnerom i dobrodziejom diecezji Gikongoro. Niech światło zmartwychwstałego Chrystusa oświeca wszystkie ciemności naszej ziemi i daje nam życie oraz pokój. Ks. Célestin HAKIZIMANA, biskup diecezji Gikongoro

PAKISTAN, Lahore, o. Patrick Peter OP:

Życząc wam bardzo radosnych Świąt Wielkanocnych nawet podczas epidemii koronawirusa obejmującej cały świat! Wielu ludzi zachorowało, a tysiące odeszło do Pana! Cały świat jest zaniepokojony i obawia się tego wirusa. Tylko miłosierdzie Boga może przynieść uzdrowienie i pocieszenie! Jak się mają wszyscy pracownicy biura PKWP? Codziennie modlimy się za was i za wszystkich dobroczyńców stowarzyszenia. Jesteśmy ludźmi nadziei, dlatego modlimy się, aby zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus zmiłował się nad całym światem i zabrał koronawirusa poprzez swoje zmartwychwstanie w Wielkanoc 2020 roku!

BURKINA FASO, diecezja Nouna, ks. Bertin Namboho:

Z małym opóźnieniem życzę wam radosnych Świąt Wielkanocnych. Obchody były stonowane, ale przeżywane intensywnie w duchowej łączności. Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest czas by zrozumieć nasz Kościół, który pragnie być silny nawet w milczeniu. Jest to także droga naszego Pana Jezusa... na krzyż. Natomiast Zmartwychwstały daje nam poznać prawdziwy pokój, którym hojnie nas obdarza. Życzymy dobrego tygodnia przygotowującego do święta Bożego Miłosierdzia w jedności modlitewnej za ofiary Covid-19. Niech Bóg przyjmie ich do siebie. Z braterskim pozdrowieniem.

BURKINA FASO, Dori, ks. IGNACE Sawadogo:

Drodzy darczyńcy! Niech pokój i radość od naszego Pana Jezusa będą wam dane w obfitości. W tych ciężkich czasach pandemii wszystkie moje myśli i moja jedność w modlitwie są zwrócone ku wam. Oby zdrowie i spokój były znów waszym udziałem.

Tak, w tym roku Wielkanoc jest przeżywana w szczególny sposób, w zamknięciu, ale nie może nam to odebrać naszego pragnienia włączenia się w mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana. Twierdzę nawet, że te okoliczności uwięzienia przywołują nam pierwsze chwile Wielkanocy. Jezus był w zamknięciu z uczniami podczas Wieczerzy Pańskiej, a potem po śmierci Jezusa oni też byli w zamknięciu z obawy przed Żydami aż do Pięćdziesiątnicy. Ale mimo wszystko ich serca płonęły. Cóż, nasze też! Radosnych Świąt Wielkanocnych! Jezus pokonał śmierć. Koronawirus również zostanie wkrótce pokonany w imię Jezusa.

MALAWI:

Dziękuję za wiadomość i zapewnienie o stypendiach mszalnych. Jeśli chodzi o pandemię, to nakazano zamknięcie wszystkich instytucji publicznych. Tak więc nasi seminarzyści wyjechali do swych rodzin. Pracownicy są na miejscu.

W kraju nie doświadczyliśmy jeszcze rzeczywistego wybuchu pandemii. Sytuacja jest jednak nadal bardzo niebezpieczna. Doniesienia, które otrzymujemy z Europy, są bardzo groźne. W przypadku Malawi, patrząc na stan naszych szpitali, nie jesteśmy w stanie powstrzymać tej pandemii. Sytuacja jest smutna i nadal prosimy Boga Wszechmogącego o Jego interwencję. Modlimy się o to, by naukowcy otrzymali niezbędną inspirację i by znaleźli skuteczne antidotum na tę chorobę. Ks. Patrick

INDIE, Penumuli:

Każdy dzień przynosi bardziej alarmujące wieści o rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w Indiach i na świecie. Okres Wielkiego Postu jest dla nas zaproszeniem, by przyjść do Pana. Obecny kryzys jest także ważnym przesłaniem od Pana, aby zwrócić się do Niego. Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie.

Z błogosławieństwem Pana przezwyciężamy wszystkie nasze trudności. Zwracamy się do Maryi Matki nas wszystkich, aby wstawiała się za nami w tych chwilach bólu i niepokoju. W tym krytycznym czasie pamiętam i modlę się za was i za waszych współpracowników oraz wszystkich dobroczyńców, którzy bezpośrednio lub pośrednio wam pomagają. Codziennie ofiaruję Najświętszą Eucharystię, odmawiam Różaniec Święty i Koronkę do Miłosierdzia Bożego za was wszystkich. Niech Bóg błogosławi wam obficie dobrym zdrowiem umysłu i ciała. Niech obmyje was wszystkich drogocenną krwią Jedynego Syna swego Jezusa i ochroni przed koronawirusem.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW