Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wystartował portal internetowy współtworzony przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie misyjne.pl

misyjne-plW niedzielę, w Światowy Dzień Misyjny, rozpoczął działalność chrześcijański portal misyjne.pl. Zamierzeniem serwisu jest przekazywanie informacji o misjach, uchodźcach i prześladowaniach chrześcijan.

Redaktor naczelny misyjne.pl o. Marcin Wrzos powiedział, że do tej pory w sieci brakowało serwisu, który w tym stopniu zajmowałby się tematami misji i pracy misjonarzy, sprawami uchodźców i problemem prześladowania chrześcijan na świecie. "Naszym atutem będą bezpośrednie informacje z tych najgorętszych miejsc świata. Dzięki relacjom misjonarzy poznamy realia życia w Kamerunie, Maroku, Peru, Paragwaju, Mongolii czy Turkmenistanie. Konflikt w Syrii pokażemy tak, jak widzi go siostra zakonna mieszkająca w Aleppo" – powiedział.

Redakcję stanowi 11 osób, serwis ma też ok. stałych 30 współpracowników. "Tworzymy serwis dla ludzi zainteresowanych światem, ale nie piszemy tylko o tym, co interesuje osoby chodzące do kościoła. Zamieszczamy więc informacje społeczno-polityczne, gospodarcze, ale także materiały o podróżach czy gotowaniu" – powiedział.

Dzięki serwisowi użytkownicy mogą znaleźć w jednym miejscu informacje o inicjatywach godnych finansowego wsparcia; opisane są akcje i projekty służące rozwojowi edukacji w ubogich krajach, działalności ewangelizacyjnej czy popularyzacji sprawiedliwego handlu. Portal funkcjonuje w kilku wersjach językowych, m.in. angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i portugalskiej.

Serwis współtworzą: redakcja czasopisma „Misyjne Drogi”, misjonarze oblaci oraz stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Portal obecny ma być w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i Snapchacie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW