Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wolność Religijna na Świecie. Raport 2012

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Ta smutna prawda, po raz kolejny wynika z zaprezentowanego 16 października raportu „Wolność Religijna na Świecie. Raport 2012", który wydało Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Raport opisuje wolność religijną w 196 krajach. Badanie przedstawia sytuację wszystkich wspólnot religijnych występujących w danym kraju.

Jak wynika z raportu wolność religijna jest wciąż nagminnie łamana w wielu krajach na świecie. W wielu państwach ta sytuacja dramatycznie się pogorszyła. Łamane jest podstawowe prawo do swobodnego wyboru religii i publicznego wyznawania wiary. W wielu krajach, jak np. w Pakistanie czy Iranie, rośnie presja islamskich ekstremistów na nie-muzułmanów poprzez „prawo o bluźnierstwie". Podobna sytuacja wywierania ogromnej presji na chrześcijan rośnie w krajach afrykańskich, takich jak Kenia, Mali, Nigeria, Czad czy Tanzania. Zauważone są również antychrześcijańskie działania świeckich grup w Europie, które chcą siłą narzucić całej społeczności swoje poglądy i usankcjonować je prawnie. W wielu miejscach na świecie, jak np. w Indiach, wprowadzone zostały przepisy zabraniające zmiany religii. Jest to zabieg mający zatrzymać proces chrystianizacji danego regionu.

Raport zauważa też, że w wielu krajach wzrasta świadomość prawa do wolności religijnej. Dowodem tego jest wzrost interwencji rządów i parlamentów w krajach europejskich oraz rezolucje Parlamentu Europejskiego w sprawie wolności religijnej.

Najbardziej skomplikowana sytuacja jest w krajach, w których konstytucja określa religię państwową, nie pozostawiając miejsca dla innych religii. Taka sytuacja dotyczy np. Arabii Saudyjskiej.

Raport „Wolność Religijna na Świecie. Raport 2012" został opublikowany w języku angielskim, francuskim, niemieckim i portugalskim.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW