Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wizyta w Polsce Patriarchy Grzegorza III Lahama

Grzegorz III LahamOd 5 listopada mamy zaszczyt gościć w Polsce Patriarchę Grzegorza III Lahama z Syrii. W ciągu tych kilku dni odwiedził Warszawę, gdzie wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich, której gospodarzem był Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, a obok zasiadali ks. Bp Krzysztof Zadarko i ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło, zaś całość spotkania prowadził ks. Przemysław Śliwiński.

Następnym miejscem odwiedzin Patriarchy był Toruń, w którym był gościem rozgłośni Radio Maryja i Telewizji Trwam, oraz wziął udział w spotkaniu ze środowiskiem akademickim WSKSiM.

W dniach 6-7 listopada, wśród licznie zebranych gości poświecił Regionalne Biuro Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Poznaniu, w katedrze poznańskiej dał świadectwo wiary chrześcijan w Syrii, oraz wziął udział w II Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej.

Dziś odwiedzi Jasną Górę, gdzie będzie się modlił na Apelu Jasnogórskim – to jego wielkie pragnienie modlić się w tym szczególnym dla Polaków miejscu.

W dniu jutrzejszym kończy swój pobyt w Polsce, lecz w VII Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie się modlił razem z nami za swój naród w Krakowie i Warszawie. Z okazji zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się w raz z Patriarcha za chrześcijan w Syrii, na Mszę św. z Jego udziałem, w czasie której wygłosi homilię i podzieli się świadectwem swojej wiary i chrześcijan w Syrii.

KościółMsza św. ze świadkiem tamtych wydarzeń i życia chrześcijan na Bliskim Wschodzie odbędzie się 8 listopada o godz. 18:00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie na Bemowie. Na wspólną modlitwę z okazji VII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zapraszają Księża Michalici z ks. proboszczem Rafałem Kamińskim.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW