Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wizyta w PKWP Abp. Chryzostama II Synetosa

Abp. Chryzostama II SynetosaTemat uchodźców jest wciąż aktualny w mediach na całym świecie. Nasza organizacja jako jedna z pierwszych podjęła się zadania udzielania pomocy, tym którzy musieli opuścić swoją ojczyznę ze względów politycznych, a przede wszystkim z powodu prześladowań religijnych.

Kos to mała grecka wyspa na Morzu Egejskim. Jej wybrzeże ma zaledwie 45 km długości, a zamieszkuje tam 30 tys. osób. Przez fakt, że leży tylko 5 km od tureckiego Bodrum, w 2015 stała się głównym punktem na greckim szlaku uchodźczym. W ciągu kilku miesięcy przelała się przez nią fala emigrantów - dotarło tam 62 tys. osób z Syrii i z innych krajów. Ponad dwa razy tyle, co stałych mieszkańców wyspy. Podobnie jest na sąsiadujących wyspach.

Podejmujemy ten temat dotyczący fali uchodźców ze względu na wizytę w naszym biurze warszawskim przedstawiciela Kościoła prawosławnego w Grecji, Wielce Błogosławionego Abp. Chryzostama II Synetosa. Podczas spotkania poruszono kwestię pomocy w obozach dla uchodźców i możliwych rozwiązań w tym miejscu. Podpisano list o współpracy Fundacji im. Ojca Werenfrieda oraz autokefalicznego Kościoła prawosławnego na Zakynthos . To nie pierwsze spotkanie w ramach współpracy ekumenicznej przedstawicieli PKWP i Kościoła prawosławnego.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW