Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wizyta papieża w Bułgarii

Papież FranciszekTrwa trzydniowa pielgrzymka papieża Franciszka na Bałkany. Pierwszy przystanek to Bułgaria, na wtorek zaplanowana jest wizyta w Macedonii Północnej.

Podczas niedzielnego rozważania Regina Coeli na pl. Św. Aleksandra Newskiego w Sofii, Papież zaapelował, aby Bułgaria była ziemią spotkania. - Teraz zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny, Królowej Nieba i Ziemi, aby orędowała u Zmartwychwstałego Pana, żeby obdarzył tę umiłowaną ziemię stale koniecznym impulsem, by być ziemią spotkania, w której niezależnie od różnic kulturowych i religijnych czy też etnicznych, moglibyście nadal uznawać i szanować siebie jako dzieci tego samego Ojca – podkreślił Franciszek.

Kluczowym wydarzeniem pierwszego dnia papieskiej podróży było spotkanie Głowy Kościoła Katolickiego z patriarchą Neofitem i synodem lokalnej Cerkwi. Warto przypomnieć, że Bułgaria jest krajem, gdzie większość stanowią wierni kościoła prawosławnego. Katolicy to niespełna 1% społeczeństwa. W Bułgarii nie ma konfliktów na tle religijnym, jednak oficjalne relacje ekumeniczne pozostawiają wiele do życzenia.

Pierwszy dzień wizyty Papieża w Bułgarii zakończył się Mszą św. sprawowaną na pl. Kniazia Aleksandra w centrum Sofii.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW