Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wietnam: Pogrom chrześcijan w wiosce Lao Tao

13 listopada we wsi Lai Tao doszło do napadu na członków kościoła domowego Agape zgromadzonych na nabożeństwie w domu pastora Nguyena Danh Chau.

Według kontaktów VOM w Wietnamie, napastnicy wpadli do domu pastora o 9:30 i zagrozili, że go zabiją, jeśli będzie nadal organizował chrześcijańskie zgromadzenia w swoim domu. Następnie pobili go aż do utraty przytomności. Inni przywódcy oraz niektórzy spośród zebranych wierzących, łącznie kilkanaście osób, zostali także brutalnie pobici. Zniszczono też krzesła, przewrócono kazalnicę oraz zerwano krzyż i wrzucono do pobliskiego stawu. Napastnicy zniszczyli też motocykle należące do czterech pastorów, co stanowi dla nich ogromną stratę.

Wierzący są członkami Kościoła Baptystycznego Agape, niezarejestrowanej organizacji kościoła domowego zrzeszającej około 2200 wyznawców, którzy zgromadzają się regularnie w 38 zborach. Przełożony Kościoła Baptystycznego Agape, Nguyen Thanh Cong, spotkał się z poszkodowanymi i powiedział, że jedyne co może zrobić, to płakać z powodu tego aktu przemocy. Powiedział też: „Dlaczego tak bezmyślnie pobito sługi Pańskie - jakie przestępstwa popełnili, jakim wrogom się narazili? Pragniemy jedynie zgromadzać ludzi, aby wielbili Boga i służyli Mu oraz swoim bliźnim."

Módlmy się, aby poszkodowani w tym ataku odzyskali w pełni zdrowie, a Kościół Baptystyczny Agape wzrastał w siłę, pomimo przemocy i ucisku. Módlmy się, aby sprawcy tego ataku pokutowali i zwrócili się do Chrystusa po zbawienie. (GPCH)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW