Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wenezuela: morderstwo ks. José Manuela de Jesús Ferreiry

Z wielkim smutkiem i szokiem Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) przyjęło bolesną wiadomość o zabójstwie wenezuelskiego księdza José Manuela de Jesús Ferreiry, proboszcza sanktuarium eucharystycznego San Juan Bautista w diecezji San Carlos de Cojedes i partnera projektów PKWP.

Wenezuela morderstwo ks. José Manuela de Jesús FerreiryKs. José Manuel de Jesús Ferreira, listopad 2019; zdj. ACN International

Z powodu tej wielkiej straty, zjednoczeni w modlitwie o wieczny odpoczynek dla 39-letniego kapłana, składamy najgłębsze kondolencje biskupowi diecezji, J.E. Polito Rodriguezowi, rodzicom ks. Jose Manuela, rodzeństwu i wszystkim parafianom.

Podczas dwóch ostatnich podróży do Wenezueli, PKWP odwiedziło ks. Jose Manuela, którego wspierało w wymianie dachu sanktuarium. Młody duchowny zrobił na nas duże wrażenie i pozostawił niezatarty ślad jako kapłan, który z oddaniem służył swojemu ludowi i odznaczający się wielką miłością do Eucharystii.

Wenezuela morderstwo ks. José Manuela de Jesús FerreiryKs. José Manuel de Jesús Ferreira błogosławi parafię podczas pandemii; zdj. ACN International

Według informacji z diecezji San Carlos, morderstwo miało miejsce po wieczornej celebracji Eucharystii we wtorek 20.10.2020 r. - z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 z udziałem bardzo małej grupy osób. Gdy rozchodzili się po liturgii, napastnik zatrzymał jednego z wiernych i wtedy wyszedł ku niemu z pomocą ks. Jose Manuel. W tym momencie został postrzelony w klatkę piersiową, a kula przebiła mu serce.

Również na końcu jego życia widzimy w nim przykład miłości do Eucharystii i oddania bliźnim. Jest nam jednak bardzo przykro, że ten 39-letni ksiądz stał się ofiarą przemocy, która od lat nęka Wenezuelę w czasie, gdy bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje ona swoich kapłanów.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW