Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wakacje od wojny dla 11 tys. dzieci

Polscy Darczyńcy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie sfinansowali wakacyjne wyjazdy dla ponad 11 tys. syryjskich dzieci. „Rośnie pokolenie, które nie zna życia bez wojny” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.


Od 12 lat Syryjczycy na co dzień mierzą się ze skutkami wojny. Zapominają powoli, jak ich kraj wyglądał wcześniej: bez bomb, zniszczeń, kryzysu gospodarczego. Dramatyczną sytuację pogłębiło trzęsienie ziemi z lutego bieżącego roku. Pomoc Kościołowi w Potrzebie reagowała natychmiast. Z inicjatywy Stowarzyszenia do potrzebujących docierały kolejne transporty z pomocą humanitarną. W ciężarówkach znalazły się żywność, odzież i środki higieny. W planach jest dostarczenie mąki, z której na miejscu uda się wypiec chleb dla cierpiących.

Ogromna część pomocy, jaką zawiozła PKWP, trafiła do dzieci. Ks. prof. Waldemar Cisło przypomina, że „najmłodsi, obok kobiet i osób starszych, są największymi ofiarami dramatycznej sytuacji w kraju”. „Widzieliśmy to, gdy rozdzielaliśmy wsparcie. Dzieci przychodziły, by dostać jedzenie i nowe ubrania” – zauważa wykładowca UKSW. Przywołuje też dramatyczne dane, które wskazują, że po trzęsieniu ziemi w Syrii jedna na trzy szkoły została zniszczona, uszkodzona lub zmieniono jej rolę. Zakłócona została edukacja blisko 2 mln uczniów.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kontynuuje zbiórkę na pomoc potrzebującym: https://pkwp.org/wspomoz-nas?campaign=86.

Ze środków, jakie przekazali Darczyńcy z Polski udało się sfinansować najmłodszym wakacyjne wyjazdy. „W Syrii rośnie pokolenie dzieci, które nie znają życia bez wojny. Patrzą na okrucieństwa i zniszczone domy. Były świadkami rozlewu krwi. Potrzebują opieki psychologa i lekarza. Chcemy im to zapewnić” – podkreśla ks. prof. Cisło.

Tłumaczy, że polscy Darczyńcy umożliwili wakacje 11 tys. najmłodszych.

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW