Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

W obronie prześladowanych

„Chcę być głosem więzionych i prześladowanych chrześcijan na całym świecie” – mówi Asia Bibi.

Asia Bibizdj. ACN International

Najnowszy raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pokazuje, że w Pakistanie od dawna obecna jest przemoc seksualna wobec kobiet. Według szacunków Ruchu na Rzecz Solidarności i Pokoju, każdego roku do tysiąca chrześcijańskich i hinduskich dziewcząt w wieku od 12 do 25 lat jest porywanych przez muzułmańskich mężczyzn. Są zmuszane do małżeństwa i zmiany religii. Gdy nie chcą, grozi im nawet śmierć, co pokazał przypadek 24-letniej Soni Bibi, zamordowanej w listopadzie 2020 roku.

W obronie swoich prześladowanych sióstr i braci w Waszyngtonie w trakcie międzynarodowego szczytu poświęconemu wolności religijnej wystąpiła Asia Bibi, której udało się uciec z Pakistanu i uniknąć wydanego przez sąd niższej instancji wyroku śmierci.

„Chcę być głosem więzionych i prześladowanych chrześcijan na całym świecie” – powiedziała Asia Bibi, która po wielu latach spędzonych w więzieniu w Pakistanie została uniewinniona przez Sąd Najwyższy.

W swoim kraju była oskarżona o bluźnierstwo, bo miała odwagę głośno przyznać się do wiary w Chrystusa. Obecnie razem z rodziną mieszka w Kanadzie. W Pakistanie nie jest bezpieczna.

„Z głębi serca jestem bardzo wdzięczna Panu, który uratował mnie od moich cierpień i trudności. […] Dało mi to nowy początek i możliwość rozpoczęcia nowego życia z moją rodziną” – powiedziała Asia Bibi.

Prześladowana za wiarę chrześcijanka przyznała, że w więzieniu towarzyszyły jej obawy o męża i dzieci. Nie wiedziała, czy są bezpieczni.

Po wyroku skazujacym Asia Bibi spotkała się z wyrazami solidarności ludzi z całego świata. Wierni towarzyszyli jej modlitwą, upominali się o jej wolność. W trakcie konferencji w Waszyngtonie pakistańska katoliczka dziękowała za każdą pomoc, jaką otrzymała.

Upominała się też o prześladowanych wyznawców innych religii, także muzułmanów. Mówiła, że razem z nią w więzieniu były kobiety oskarżone o bluźnierstwo, a wyznające religię, która w Pakistanie jest powszechna. Dodała, że przypadek jej uwolnienia nie może być odosobniony.

„Połączmy ręce i pozostańmy zjednoczeni, abyśmy mogli być głosem dla naszych chrześcijańskich braci i sióstr, którzy cierpią. Pomóżmy im wyjść z ich sytuacji” – apelowała Asia Bibi.

Wymiar prześladowania instytucjonalnego to w Pakistanie wierzchołek góry lodowej. W kraju często dochodzi do samosądów. Chrześcijanie są mordowani przez muzułmanów w ulicznych linczach. Nie mają prawa do obrony. W kraju stanowią 1,5 proc.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW