Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Uwolnić jeńców

Raport o niewinnych chrześcijanach więzionych wbrew ich woli

Uwolnić jeńców: Raport dotyczący chrześcijanach niesprawiedliwie więzionych za swoją wiarę zostanie opublikowany w środę, 25 listopada br. przez brytyjską sekcję katolickiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). Jest to tzw. #Czerwona Środa (#Red Wednesday), inicjatywa zapoczątkowana przez PKWP w 2015 r. w celu wsparcia cierpiących i prześladowanych chrześcijan.

W raporcie przedstawiono profile osób w różnym wieku porwanych przez grupy ekstremistów lub aresztowanych przez państwo i przetrzymywanych bez zarzutów. Redaktor publikacji, John Pontifex, powiedział: „W różnych częściach świata chrześcijanom niesprawiedliwie odbiera się wolność, wielu z nich właśnie dlatego, że odmawiają porzucenia swojej wiary. Żyją w strachu, a wielu z nich cierpi w całkowitej ciszy. Kto ma być ich głosem? Uwolnić jeńców daje im szansę opowiedzieć swoje historie, wzywać do sprawiedliwości i apelować o wolność”.

To pierwszy tego rodzaju dokument, przygotowany przez papieskie stowarzyszenie. Uzupełnia inne realizowane projekty badawcze PKWP, w tym raport Wolność Religijna na świecie (Religious Freedom in the World) oraz Prześladowani i Zapomniani? Raport dotyczący chrześcijan prześladowanych za swoją wiarę (Persecuted and Forgotten?). Ma on stanowić punkt zaczepienia dla sympatyków PKWP, którzy opowiadają się za uwolnieniem tych niesprawiedliwie zatrzymanych i żądają postawienia sprawców przed sądem.

Wiele krajów na całym świecie, od Kanady po Australię, bierze udział w inicjatywie #RedWeek. W tym czasie symboliczne pomniki (takie jak Statua Chrystusa Zbawiciela „Cristo Redentor” w Rio de Janeiro, gdzie rozpoczęła się kampania w 2015 r.) zostaną oświetlone w kolorze czerwonym, aby upamiętnić ofiary prześladowań na północy Mozambiku - szacuje się, że zostało tam zabitych ponad 2 tys. osób, podczas gdy ponad 400 tys. innych musiało opuścić swoje domy. W Kolumbii oświetlona zostanie bazylika katedralna w Bogocie, a towarzyszyć temu będzie intencja modlitewna o uwolnienie kolumbijskiej misjonarki Glorii Narvaez, porwanej w Mali w 2017 r.

W Wielkiej Brytanii ludzie zaproszeni są by zaznaczać #Czerwoną Środę - 25 listopada - kolorem czerwonym w ubiorze (np. czerwony szalik), a także w mediach społecznościowych w promocji kampanii. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, ludzie proszeni są o oznaczenie „#RedWednesday at home” („#Czerwona Środa w domu”), tworząc Czerwony Kącik, na przykład czerwoną świecę i inne czerwone motywy ze zdjęciami i wiadomościami udostępnianymi na Twitterze, Facebooku i innych portalach.

Raport o niewinnych chrześcijanach więzionych wbrew ich woli

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW