Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

USA, Europa: zniszczone chrześcijańskie symbole i przerwanie Mszy Świętej

Przed i w trakcie Świąt Bożego Narodzenia w 2014 roku doszło do zniszczenia chrześcijańskich symboli i zakłócenia Mszy Świętej w Europie i USA.

W dzień Świąt Bożego Narodzenia we Francji w Douai, liczącym około 40000 mieszkańców, wandale wtargnęli do kościoła i ucięli głowy ośmiu figurom, znajdujących się w kościelnej szopce. Agencja informacyjna La Voix du Nord donosi, że na tydzień przed profanacją szpoki wandale wymalowali spray’em swastyki i słowo: „pedofile” na ścianach kościoła. W rezultacie wszystkie trzy kościoły w mieście Douai zamknięto z wyjątkiem na czas odprawiania Mszy Świętej.

W sąsiednim mieście Bailleul skradziono figurkę Dzieciątka Jezus z szpoki, znajdującej się w środku kościoła.

Pięciu muzułmanów, w tym czworo dzieci, zakłóciło odprawianie Pasterki w Mönchengladbach, mieście liczącym około 250000 mieszkańców, które znajduje się w zachodnich Niemczech. Według agencji informacyjnej The Observatory on Intolerance and Discrimination against Christians napastnicy wtargnęli do kościoła wrzeszcząc i znieważając obecnych na mszy świętej wiernych.

W Gross- Enzersdorf, wiosce liczącej około 9000 mieszkańców we wschodniej Austrii, egipski imigrant, muzułmanin, ściął piłą krucyfiks, który był miejscem pielgrzymek przez sześć dekad.

W Haverhill, stan Massachusetts (USA), skradziono figurkę Dzieciątka Jezus z szopki, znajdującej się na zewnątrz katolickiego kościoła, a następnie nieznany sprawca zastąpił ją głową świni.

Na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia nieznani sprawcy sprofanowali szopki w El Cerrito, stan Kalifornia, i w Berwyn, stan Illinois. W tym drugim mieście ucieli głowy figurom Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w przyklasztornym ogrodzie, krzycząc: „Niech żyje Szatan!”.

Catholic Culture

Tł. z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW